Hamdi Yasaman: “G.Saray’ı mahkemeye veren kişi lider adayı olamaz!”

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Hamdi Yasaman, sarı-kırmızılıların gündemine yönelik değerlendirmeler yaptı. Sarı-kırmızılıların şampiyonluk bahtını yorumlayan Yasaman, Galatasaray’daki seçim gündemini de kıymetlendirdi. Kulübün eski 2 numarası, seçim gündemi için de konuştu.

Radyospor’a konuşan Hamdi Yasaman’ın açıklamaları şu biçimde:

“GALATASARAY’DA BİRLİKTELİK YOK”

Harika Lig’de şampiyonluk yarışında Beşiktaş’ın 8 puan gerisinde olan Galatasaray’da birliktelik olmadığını anlatan Yasaman, “Hem yönetimsel hem de sportif açıdan bir dağınıklık var. Yeterli durumda değiliz. İdaredeki aksaklıklar futbola da yansıyor. Pandeminin de tabloda tesiri var. Bütün kulüpler sıkıntı kurallarda yarışıyor. Lakin Galatasaray’da dağınıklık kelam konusu” sözlerini kullandı.

Teknik yönetici Fatih Terim’i eleştiren ve 3 büyük kulübün performansının makûs olduğunu söz eden Yasaman, Galatasaray’ın şampiyonluk talihinin olmadığını şu sözlerle savundu:

“Fatih Terim’in artık gruba bir sistem veremediği, uygun futbol oynatamadığını görüyoruz. Galatasaray 3. sırada. Beşiktaş şampiyonluğa havlu attı deniliyordu şu anda dorukta. Fenerbahçe başa geçti sonra geriye düştü. Galatasaray da o denli. Bu 3 büyük kulübün direkt doğruya başarılı olduğunu göremiyoruz. Birbirlerinin makûs oynamalarıyla da yarışıyor. Kim daha az yanılgı yapıyorsa o önde. Beşiktaş yol aldı. Galatasaray’ın şampiyonluk ümidi yok. Tablo iç açıcı değil.”

“ALBAYRAK GALATASARAY’A KARŞI DOĞDURAN DOĞRUYA DAVACI”

Hamdi Yasaman, Mustafa Cengiz idaresinin toplulukla düzgün bir bağ kuramadığını söyledi. Divan Heyeti’ne saygısızlıklar yapıldığının altını çizen eski yönetici, başkanlık hayali kurduğu gündemde olan Abdurrahim Albayrak’ın talihinin olmadığını söyledi.

Yasaman, “Herkes aday olabilir. Bu idarenin toplulukla münasebetleri yeterli olmadı. Mevcut idare, Divan Şurası ile çatışmaya girdi. Divan Konseyi’ni boykota kadar gittiler. Bu bir saygısızlıktır. Çok yanlış bir tutum aldılar. Bu idare Galatasaray Spor Kulübü’nü mahkemeye verdi. Abdurrahim Albayrak da direkt doğruya davacı. Galatasaray’ı dava eden birinci ikinci lider olabilir! Galatasaray kolay kolay dava edilmemeli. Bu türlü bir gelenek var. Lider da müdahil oldu” dedi.

MUSTAFA CENGİZ ELEŞTİRİSİ

Lider Mustafa Cengiz’in kendisiyle çelişen açıklamalar yaptığını söyleyen Hamdi Yasaman, “Kemerburgaz Tesisleri açılışında Mustafa Cengiz bir konuşma yaptı. Cengiz, madencinin değişik Yönetim Mahkemeleri’nden kararlar aldırdığını söz etti ve bunu kınadı. Lakin kendileri ya da kendilerine yakın şahıslar tarafından 10 tane dava açtılar. Birebir şeyi kendileri yaptılar. Kabul edilebilir şeyler değil. Bu idarenin ve Albayrak’ın bence seçime girmesi halinde hiç bahtı yok. Albayrak güzel bir Galatasaraylı fakat kulübü yönetebilecek bir imajı var mı? Tartışılır” tabirlerini kullandı.