Son dakika spor haberi: Galatasaray’da Mustafa Cengiz ile Abdurrahim Albayrak ortasında ipler koptu! Fatih Terim…

Galatasaray’da lider Mustafa Cengiz, ikinci lider Abdurrahim Albayrak ve Fatih Terim ortasında sert rüzgarlar esmeye devam ediyor. Yaşanan olaylar futbolcuları da çıkmaza soktu. Sıhhat durumu müsaade verirse yine aday olmaya hazırlanan Cengiz’in, Albayrak’la bu sefer ortak hareket etmeyeceği öğrenildi. İşte düşünceli günler geçiren Galatasaray’daki son gelişmeler… | Son dakika Galatasaray haberleri (GS spor haberi)

Kulübün 29 Mayıs’taki kongreyi, 22 Nisan’a kadar duyurma hakkı vardı. Lakin Mustafa Cengiz, “Seçimi ertelemek istiyor” dedikodusuna yanıt olarak açıklamayı öne çekti.

Cengiz ve Terim ortasındaki kriz, Belhanda ayrılığı ile uç noktaya ulaştı. Deneyimli teknik adam, “Mayıs’tan sonra siz de yoksunuz başkanım” çıkışına tıpkı formda karşılık verdi.

İşte harika günlerden geçen ve seçime hazırlanan Galatasaray’daki son gelişmelerin perde ardı…

Seçim tarihini 29 Mayıs olarak açıklayan sarı-kırmızılı kulübünün bu duyuruyu 22 Nisan’a kadar yapma hakkı vardı. Fakat topluluktaki ”Seçimi erteletmek istiyor” dedikodularından bunalan Galatasaray Lideri Mustafa Cengiz, çarşamba günü Türk Telekom Stadı’ndaki kulüp binasına gelir gelmez ”Kaçmıyorum! Seçim tarihini çabucak açıklayın” talimatını verdi.

ALBAYRAK VE CENGİZ’İN YOLLARI AYRILIYOR!

Sabah’ın haberine nazaran; Sıhhat durumu müsaade verirse tekrar aday olmaya hazırlanan Cengiz’in 3 yıldır baht birliği yaptığı Galatasaray 2.Başkanı Abdurrahim Albayrak’la bu sefer ortak hareket etmeyeceği öğrenildi.

Topluluğun değerli isimleri ve eski liderlerle görüşmeler yapmaya başlayan ve başkanlık için nabız yoklayan Albayrak da Cengiz’le devam etmeyi düşünmüyor.

O FOTOĞRAF İPLERİ KOPARDI!

Cengiz’in salı günü sert kelamlar sarf ettiği futbolcularla Albayrak’ın bir gün sonra egzersizden toplu fotoğraf paylaşması, ikili ortasında iplerin koptuğunu göstermişti.

Burak Elmas, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu ve Tuncer Hunla şu ana kadar lider adaylığı mutlaklaşmış isimler.

Bu sayı, Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak’la 6’ya yükselebilir. 8 Mayıs’a kadar seçim listelerini Divan Başkanlığı’na teslim edilmek zorunda.

FATİH TERİM KENDİNİ YALNIZ HİSSETİ!

Başta Arda Turan olmak üzere transfer süreçlerinde Mustafa Cengiz’le anlaşamayan Fatih Terim, bilhassa Ali Koç’la yaşadığı gerginlikte idare tarafından yalnız bırakıldığını düşünüyordu.

BELHANDA KRİZİ

İkili ortasındaki son fikir ayrılığı bir ay evvel Younes Belhanda’da yaşandı. Cengiz, idareye yönelik taban konusundaki açıklamaları nedeniyle Belhanda’yı gönderme kararı aldı lakin Terim’den onay çıkmadı.

Bunun üzerine Florya’ya telefon açan Lider, “Hocam Belhanda’nın mukavelesini feshediyoruz. Esasen mayıs ayından sonra kontratını uzatmayacaktık” sözlerini kullandı.

“MAYIS’TAN SONRA SİZ DE YOKSUNUZ BAŞKANIM”

Fatih Terim ise, “Mayıs’tan sonra siz de yoksunuz başkanım” karşılığıyla seçimi ima etti. Belhanda kararı, sarı-kırmızılı ekibi berbat etkiledi.

Kulübe duydukları inancı kaybeden futbolcuların konsantrasyonu dağıldı ve berbat sonuçlar peş peşe geldi.

KULÜPTEN YALANLAMA GELDİ

Bu ortada G.Saray’ın resmi internet sitesi lider Mustafa Cengiz’in, Donk ve Terim’i amaç alan açıklamalarının gerçek dışı olduğuna dair bir açıklama yayınladı.