Son dakika spor haberleri: Galatasaray Belhanda’sız yapamıyor! İşte o istatistikler

Son dakika Galatasaray haberleri… Galatasaray’da geçtiğimiz haftalarda kontratı feshedilerek ekipten gönderilen Younes Belhanda’nın akabinde istatistikler de geriye hakikat gitti. İşte ayrıntılar… (Gs spor haberi)

Galatasaray’da puan kayıpları devam ederken ekip, 10 numarası Belhanda’yı kaybettikten sonra bir türlü kendine gelemedi.

Fatih Terim’in takımı, mart ayından bu tarafa ligin en berbat performanslarından birini ortaya koyarken, Belhanda’sız G.Saray’ın atak aksiyonları tepetaklak oldu. En büyük düşüş pas oyununda yaşandı.

Matchstudy bilgilerine nazaran; sarı-kırmızılıların pasla oynama oranı %76’dan %74’e düşerken, ileri pas kıymeti ise 90 dakika başına 177’den 168’e geriledi.

G.Saray’da ceza alanına pasla giriş oranı %38’den %32’ye inerken, ceza alanında pasların muvaffakiyet oranı ise %52’den %48’e düştü.

G.Saray’ın pas futbolu Belhanda’nın olmadığı dakika aralıklarında aşağı yanlışsız giderken, atılan goller düştü, yenilen goller ise artış gösterdi.

Faslı yıldızın alanda olduğu 1486 dakikada 34 gol atılıp, 14 gol yenilirken, olmadığı 1394 dakikada ise 28 gol atıldı ve 17 gol yenildi. (Sabah)