Son dakika spor haberi: Galatasaray forması giyen Ryan Babel açıklamalarda bulundu! “Hata yapma lüksümüz yok”

Galatasaray, Üstün Lig’in 34. haftasında Fatih Karagümrük’ü konuk edecek. Bu maçın hazırlıklarını sürdüren sarı kırmızılılar, idmanını basına açtı. Antrenman öncesinde konuşan Cimbom’un Hollandalı yıldızı Ryan Babel, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İşte 34 yaşındaki futbolcunun açıklamalarından satır başları;

“Altı puanlık bir fark var lakin futbol bu. Futbolda her şey olabiliyor. Bu tip senaryoları yaşadık. Yapmamız gereken, en uygun formda maçlarımıza konsantre olmak ve kazanmak. Biz bu durumları daha evvel de yaşadık.”

“Artık kusur yapma lüksümüz yok. Bu vakte kadar birçok yanılgı yaptık. Hem kendime, hem ekibime, hem topluluğuma olan itimadım sonsuz. Kalitemize sonuna kadar güveniyorum. Yapmamız gereken, hiç maç kaybetmeden sonuna kadar devam etmek.”

“Futbol enteresan bir oyun. Yüzde 100 kazanırız dediğiniz maçı kaybedebiliyorsunuz ya da güç olan maçı kazanabiliyorsunuz. Bu tip puan kayıpları olabiliyor. Benim için her maç birebir ciddiyette. Futbolda artık bu tip şeyler kalmadı. Herkes, herkesi yenebiliyor.”

“Hakemler her vakit konuşulan ve tartışılan bir husus. Benim futbolcu olarak buna karşılık vermem gerçek olmaz. Dürüstçe karşılık verirsem, büyük ihtimalle ceza alırım.”

“Bir dönem hatırlıyorum; Başakşehir birinciydi ve Galatasaray da 20 puan altındaydı. Grup inancını kaybetmedi ve dönem sonunda şampiyon oldu. O yüzden şu anda, tıpkı ruhla, o hırsla, bu inancımızı kaybetmeyeceğiz. Taraftarlarımız bize inansınlar.”

Babel basın açıklamasında bulundu!