Galatasaray Lideri Mustafa Cengiz: Fenerbahçe taraftarından özür dilerim

Galatasaray Lideri Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Futbol Kamp Tesisi lansmanında açıklamalarda bulunurken, Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluk başvurusu hakkında da konuştu.

İşte Cengiz’in açıklamaları:

Biz daima tarihçileri çıkardık. 6 sayfa dilekçemizi herkese sergiledik. Onların ne başvurduğunu hala bilmiyoruz. Bugüne kadar 1 tane tarihçi çıkarmadılar. Bula bula Vahdettin’i buldular. O da herkes Fenerli doğar diyor. Biz Adana’da, Antep’te Fenerli olana hayret ederdik, sen nasıl Fenerli oldun diye. Hala öyledir. Benim kardeşlerim Fenerli, Beşiktaşlı. Ben asla rahatsız olmam. Herkesin Galatasaraylı olmasını istemem. Farkımız ortaya çıkmaz.

“2 TANE TIFIL YÖNETİCİ”

2 tane tıfıl yönetici. Akıl yaşta değil baştadır. Tarihten uzak beşerler, iflas etmiş tüccarlar. Dün bir kazandılar, 2 gün sustular. Bir gün 1 tane tarihçi çıkarsınlar. Muhatap almam. Düzeyimiz uygun değil.

“NEREDE HIRSIZ DEMİŞİM?”

“Devamlı diyorlar ki, sen bana hırsız dedin. Ben de baktım nerede demişim. Şeçaati arz ederken sirkatin söyler. Ben size hırsız demiyorum. Kelimeyi ayırıp bölerseniz manası sarfiyat. İçkiliyle namaza gelmeyin deniz ya içkiliyi kaldırır, peygamberimiz diyor ki namaza gelmeyin derler. Onu kesiyor. Sonlanıyor aaa bir de. Şeçaat ne demek mertlik, yiğitlik. Bu ne demek diyor, sonlanıyor, bize hırsız dedi diyor”

“KESİP YARISINI ALIYORSUN”

“İki hırsız kaçıyormuş. Polis gerilerinden bağırmış, ‘Dur bilmemne çocuğu’ demiş. Biri arkadaşına dönüp ‘Beni tanıdı, sen kaç.’ demiş. Buna mı döndü arkadaş. Hayır diyor. Ben sana demiyorum. Yav demiyorum. Demek benim bilmediğim bir şey var. Neden sinirleniyorsun? Akıl yaşta değil başta. Yalnızca aileyle olmaz. Bilmiyorsan google’a bakacaksın. Bak öğren. Ben bunu anlamıyorum. Eğitimi isterse Antarktika’da al, dünyanın en âlâ üniversitesinde al. Bak bari, google’a al. Kesip yarısını alıyorsun, ben hırsızım diye bar bar bağırıyorsun. Bunu söylemem bile fazla. Sevgili Fenerbahçe topluluğundan ve Beşiktaş topluluğundan özür diliyorum. Lakin, idareleri maalesef yanlışsız gitmiyor.

ORTAK YAYIN YANITI

“Google’a baksınlar. Ben liderlere muhatabım. Ali Beyefendi ile anlattık. 30 şampiyonluğumuz var dedi. Ali Beyefendi ile oturdum, beni ikna ettiniz. Kaç istiyorlar? 27. Biz 0 aldık. Kimi şampiyonluklarımızı himmet, himmet ne demekse. Dua diyorlar. Lan sen niçin kendine dua ettirmiyorsun. Ben ikna mı edeceğim Ali Bey’i. Ali Beyefendi benim konuşmamla ikna olacaksa konuşurum. Biz düşman değiliz. Beni ikna edebilir mi? Bir tane tarihçi çıkardılar mı? Kendi yazdıkları metne deklare ettiler mi? Ben anlamıyorum. Beni ikna edemez. Korkarım, 1 şampiyonlukları eksilir şu andaki.”

TERİM İÇİN MUKAVELE KARŞILIĞI

“Fatih Beyefendi ile hiçbir sorunumuz yok. Hocamız, teknik adam olarak çok gezdi. Harikulade memnun.”