Galatasaray günü kurtaramadı! Kiralık futbolcular…

Son 2 dönemde 11 oyuncu kiralayan ve iskelet kadroyu bu oyuncular üzerine kuran Galatasaray, günü kurtaramazken geleceğini de tehlikeye attı. Sarı-kırmızılılarda bu isimler beklentilerin altında kaldı. İşte ayrıntılar… | Son dakika Galatasaray haberleri (GS spor haberi)

FFP yüzünden satmadan bonservis harcaması yapamayan Galatasaray, devayı oyuncuları kiralık olarak takımına katmakta bulmuştu.

Son 2 dönemde 11 oyuncuyu süreksiz olarak transfer eden sarı-kırmızılılar, hem geleceğini riske attı hem de sportif başarısızlık gelince günü kurtaramadı.

Galatasaray mesleği 4 ayla sonlu kalan Nzonzi, devre ortasında gönderilen Emre Mor, sakatlık sorunu ile isminden kelam ettiren Andone akla birinci gelen başarısız kiralık operasyonlar. Seri ve Lemina’nın +10 milyon Euro bonservisleri alınamayınca orta saha tekrar boşaldı. Saracchi sol bekte Nagatomo’yu mumla arattı.

ONYEKURU VE MOSTAFA MOHAMED DÜŞÜŞTE
Sabah’ın haberine nazaran, yaraya merhem olmayan kiralama modası bu dönem da devam etti. Etebo’nun ligde birinci 11 çıktığı 11 maçın 6’sını kaybeden Galatasaray’a Halil Dervişoğlu hiç katkı sağlayamadı.

Hatay’da stopere çekilen Gedson Fernandes, geldiği günden beri hayal kırıklığı yarattı. Mukavelelerinde satın alma opsiyonları bulunan öbür kiralık isimler Onyekuru ve Mostafa Mohamed de düşüşe geçti.

Galatasaray son 5 haftada kaybettiği 11 puanla şampiyonluk talihini zora soktu.