Galatasaray’da Fatih Terim’in tercihi şaşırtmıştı! Ozornwafor’un yerine neden Gedson?

Luyindama ve Marcao birebir anda cezalı duruma fikir Valentine Ozornwafor’a fırsat doğdu. 21 yaşındaki Nijeryalı stoper gruba verilen 4 günlük izinde Florya’da kampa girip ekstra çalıştı. Hatay seyahatine kadar herkes Ozornwafor’un birinci 11’de olmasını bekliyordu lakin Gedson Fernandes sürprizi yaşandı.

Fotomaç’ın haberine nazaran; ulusal gruptan döndükten sonra Florya’da yalnızca bir egzersize çıkan Gedson, “Stoper oynar mısın?” sorusuna “Evet” karşılığını verince 11’e girdi. Lakin yanlışsız yer tutamadı, stoperde sırıttı. Etebo’yu orta alanda kesmek istemeyen Terim’in Benfica’ya oynatma garantisi verilmesi nedeniyle Gedson’u stoperde alana sürdüğü argüman edildi.

TOP KESEMEDİ

Savunma istikameti çok zayıf olan Gedson, Hatay karşısında yalnızca 1 hava topu alabildi. 1 uzaklaştırma yapıp hiç top engelleyemedi. 4 de top kaptırdı.

BİRİNCİ DEFA STOPER

Mesleği boyunca 136 maça çıkan Gedson Fernandes, Hatay karşısında birinci sefer stoper oynadı. Genelde hamleci özellikleriyle dikkat çeken 22 yaşındaki futbolcu, 4. sefer defansif misyonla alana çıktı ve Terim’le birlikte reaksiyonların odağında yer aldı.

AKILLARDAKİ SORULAR?

-Bu dönem yalnızca 8 dakika oynayan Ozornwafor bu kadar berbatsa neden alındı?
-Emin Bayram’a ne oldu? Galatasaray’da kaptanlığa kadar yükselen oyuncu neden Boluspor’a kiralandı.
-Gökay takımda tutulamaz mıydı?
-U19’dan Metehan ile Yiğit düşünülemez miydi?

GEDSON’UN OYNADIĞI MEVKIILER (POZISYON / MAÇ)

8 NUMARA-67

10 NUMARA-24

SAĞ KANAT-17

SOL KANAT-4

SAĞ BEK-2

2. FORVET-1

ÖN LİBERO-1