Ahmet Çakar’dan olay yorum! “Galatasaray’ın şampiyonluk talihi bitti”

Galatasarayiçin dün gece şampiyonluk kesin olarak bitti. Artık’İkinci olabilir miyiz’diye düşünecekler, o noktada bile zorlanabilirler.

Zira dün akşam ortaya koydukları oyun, daha doğrusu hiç koyamadıkları oyun, ruhsuzluk. İnsana’Acaba lig ikinciliğini de mi hak etmiyorlar’diye sorduruyor.

Neymiş efendim, eksikmiş. Olabilir, eksik de olabilirler ancak dün geceki rezilliği ortaya koymaya hakları yok. Sağ ve sol bek yol geçen hanı üzere, Arda’nın yürüyecek hali yok.

Rakip Hatayspor, Türkiye’nin en düzgün kontraya çıkan gruplarının başında gelirken buna hiçbir tedbir alamamış bir Galatasaray vardı. Birinci gole bakın, uzun top, kontraya çıkıyorlar, sıfırdan içeri çeviriyor, Rodrigues ağır kalınca Diouf ayak içiyle bitiriverdi.

Hele hele Hatay’ın 2. gol var ki tekraren çalışılmış. Tüm G.Saray kornerde topu içeri ortalayacaklar zannederlerken yerden uzun çıkarttı ve Hataysporlu Ribeiro da tam 90’a mükemmel vurdu. Yılın en yeterli gollerinden biri olmaya aday.

Sonuçta 2-0 geriye düştüğünüzde, üstelik rakipte Kamara üzere hızıyla, top tekniğiyle kedinin fareyle oynadığı üzere bir oyuncu varsa maçı çeviremezsiniz. Galatasaray ağır fark yemediğine dua etsin.

Hatayspor’u tebrik etmek lazım, Ömer Erdoğan hocayı da o denli. Kapanıyorlar, çok çabuk çıkıyorlar ve ligimize keyif verdiler.

Fırat Aydınus corona çıkınca, maça Abdulkadir Bitigen atandı. Birtakım faul ve elle oynamalarda yanılgı yaptı lakin genelde güzel yönetti.

VAR yardımıyla gelen kırmızı kart sertlikten gelen bir kırmızı kart değil. Onyekuru’nun ayağına bir darbe var. Onyekuru adımını attıktan sonra yere düşüyor. Buradaki kırmızı kart Onyekuru’nun bariz gol bahtı engellendiğinden ötürü oldu.