Hatayspor Galatasaray maçı sonrası Levent Şahin: İzahı yok

Spor Toto Üstün Lig’in 32. haftasında deplasmanda Atakaş Hatayspor’a 3-0 mağlup olan Galatasaray’da yardımcı antrenör Levent Şahin açıklamalarda bulundu.

İşte Şahin’in o açıklamaları:

“Bu geceyi bizim için izahı olmayan maç olarak kıymetlendiriyoruz. Hepimiz bu maçtan sonra özeleştiri yapıp buradan nasıl dersler çıkaracağımızı değerlendireceğiz. Ulusal maçlar sonrası maalesef bu çeşit maçlarla ve sonuçlarla karşılaşabiliyoruz. Bugün bizi üzen şey sonuçtan çok alanda göstermediğimiz reaksiyon, şahsımıza, kişiliğimize ve Galatasaray’a yakışmayan bir çaba olmasıydı. Bu tıp durumlarla birinci defa karşılaşmıyoruz. Daha evvel de karşılaştık. Sonuçta Galatasarayız. Bunu nasıl yönetiriz, buradan nasıl çıkarız bunun hesaplarını yapacağız. Sonuçtan fazla oynanan oyun ve gösterilen çabadan dolayı topluluğumuzdan ve taraftarımızdan kendi adıma özür diliyorum.

Bu oyun kâfi değil. Bununla birinci sefer karşılaşmıyoruz. Kalan maçlarda ne yapabiliriz, süreci nasıl yönetebiliriz, buradan nasıl çıkabiliriz, bunların hesaplarını yapacağız. Kendimize ve Galatasaray’a yakışan formda bu süreçten en kısa müddette çıkmaya çalışacağız. Oyuna dahil olan arkadaşlar bir reaksiyon verdiler. Bu Galatasaray için kâfi, değildi. Sonuçtan çok bizi oynanan oyun ve verilen gayret üzdü. Yalnızca oyuncu kümesi olarak değerlendirilmesin. Hepimiz buna dahiliz.”