Son dakika spor haberi: Galatasaray Kulüpler Birliği defterini büsbütün kapattı! Temsilci dahi yollamayacak

Kulüpler Birliği, Galatasaray Lideri Mustafa Cengiz’in istifasıyla önemli halde sarsıldı. Fenerbahçe’nin yaptığı 1959 öncesi 9 birinciliğinin geçerli sayılması talebine, 5 birinciliği daha bulunan Beşiktaş’ın dayanak olması, başka kulüplerin ise sessiz kalması üzerine Cengiz, “Birlik kimi kulüplerin çıkarlarının korunduğu bir yere dönüştü” diyerek istifasını sunmuştu. Artık gözler Galatasaray’ın birlikte temsil edilip edilmeyeceğine çevrilirken Cengiz’in toplantılara rastgele bir kulüp çalışanını dahi göndermeyi düşünmediği öğrenildi.

YEŞİL IŞIK YAKTI

Fenerbahçe, daha evvel TBMM, TFF ve Tahkim Konseyi tarafından reddedilmesine rağmen Federasyon Lideri Nihat Özdemir’in, “Talep olursa tekrar inceleriz” açıklaması üzerine başvurusunu yeniledi.

KAPSAM DIŞINDA

TFF’ye 6 sayfalık itiraz dilekçesi sunan Galatasaray, “Başvuru konusu şampiyonluklar “Lig karşılaşmaları statüsü” kapsamı dışındadır. O periyottaki tertipler sistemli ve daima değildir” tezini savunuyor.

28’E YÜKSELECEK

1959 öncesi elde edilen muvaffakiyetler geçerli sayılırsa Fenerbahçe’nin, 19 olan kupa sayısı bir anda 28’e yükselecek. Yalnızca 1 birinciliği bulunan Galatasaray 23, Beşiktaş ise 20 şampiyonluğa ulaşacak