Galatasaray’dan Fenerbahçe’nin açıklamalarına yanıt! | CANLI

Galatasaray Lider Yardımcısı Yusuf Günay’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu formda;

“GENEL BAŞARISIZLIKLAR FENERBAHÇE’Yİ BU NOKTAYA GETİRDİ”

“Rakibe hürmet, kendine hürmet. Bu süreç içinde rakip topluluklarımıza minimum saygıyı göstererek hareket ettik. Yöneticiler, genel heyetlerinden aldığı etkiyi layıkıyla yerine getirmeli. Bir yönetici çıkıp da büyük bir kulübe karşı bu türlü konuşmamalı. Genel başarısızlıklar Fenerbahçe’yi bu noktaya getirdi.”

“BAŞVURU HUKUKSAL DEĞİL”

“Galatasaray, VAR öncesi son senede ve VAR’la birlikte şampiyon olarak rakibine üstünlük sağladı. Başvuruyu başta ciddiye almadık. Haksız, yasal değil, hukuksal değil.”

“FENERBAHÇE GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İSTİYOR”

“Galatasaray, son 3 yılda Fenerbahçe’ye karşı hiç yenilgi almadı. Kendi alanında 2 sefer galip gelmiştir. Fenerbahçe başarısızlıkları örtmek ve gündemi değiştirmek ismine yakın tarihte TFF’ye müracaat yaptı. O periyodun ligiyle, 2021’in kurallarıyla şampiyon kabul edilmesiyle ilgili bir müracaat. Bu mevzu Türkiye’de çok tartışıldı. Türkiye, ulusal bir lige 1959’da sahip oldu.”

“BU KELAMLAR KABUL EDİLEMEZ”

“Fenerbahçe yöneticisinin Galatasaray topluluğu için kullandığı kelamlar asla kabul edilemez. Galatasaray’ın ismini bir terör örgütüyle yan yana kullanması, son derece ıstırap verici.”