Galatasaray transferde kararını verdi! Gedson Fernandes…

Galatasaray’ın devre ortasında takımına Gedson Fernandes’in, dönem sonunda sarı-kırmızılılarla kiralık mukavelesi sona erecek. Cimbom, Portekizli yıldızla ilgili yola devam edilip edilmeyeceğine dair son kararını verdi. İşte ayrıntılar… | Son dakika Galatasaray haberleri (GS spor haberi)

Teknik yönetici Fatih Terim’in raporuna nazaran yeni dönem transfer çalışmalarına başlayan Galatasaray, Portekizli yıldız Gedson Fernandes’in bir yıl daha kiralanması için düğmeye bastı.

GÖRÜŞMELER BAŞLADI!
Ocak ayı transfer devrinde Fatih Terim’in şahsen devreye girmesiyle bir arada Gedson Fernandes’i Benfica’dan alan Galatasaray, Portekizli futbolcunun yeni dönemde da kiralık olarak takıma katılması için Benfica ile görüşmelere başladı.

Gedson’u bir yıl daha kiralamak isteyen Galatasaray, Benfica’ya 1 milyon euro kiralama fiyatı önerdi lakin Portekiz kulübü, Gedson için 10 milyon euroluk mecburî satın alma unsurunu mukaveleyi koymak istiyor.

Gedson Fernandes’in 2021-2022 dönemi için Benfica tarafından koyulmak istenen 10 milyon euroluk zarurî satın alma opsiyonunu kaldırmak isteyen Galatasaray, bu bahiste başarılı olabilirse Portekizli futbolcu ile ile 1 yıl daha kiralık mukavelesi imzalayacak.

Mesleğine Galatasaray’da devam etmek isteyen Gedson Fernandes’e de bir yıllık yeni mukavele için 1.5 milyon euro öneren sarı-kırmızılı idare, Portekizli futbolcunun menajeri Miguel Macedo ile de görüşerek Benfica’ya baskı yapmasını talep etti.