Son dakika Galatasaray haberleri: Fatih Terim’e verilen cezanın sebebi ortaya çıktı! İşte o küfürler

Son dakika spor haberleri: Spor Toto Harika Lig’in 31. haftasında Türk Telekom Stadı’nda ağırladığı Çaykur Rizespor’a 4-3 mağlup olarak şampiyonluk yarışında ağır yara alan Galatasaray’da uğraşın uzatma dakikalarında yaşanan gerginlik sonrası teknik yönetici Fatih Terim ve yardımcı antrenör Ümit Davala’ya PFDK tarafından 2 maç ceza verildi. Terim, kendisi ve yardımcısına verilen cezanın akabinde toplumsal medya hesabının profil fotoğrafına adalet terzisi koyarak verilen karara reaksiyon göstermişti. Öte yandan PFDK’nın deneyimli çalıştırıcıya verdiği 2 maçlık cezanın sebebi ortaya çıktı.

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Çaykur Rizespor maçındaki “hakaret” kabahati nedeniyle evvel 3 maçla cezalandırıldı, akabinde bunun “Haksız tahrik” ile gerçekleştiği dikkate alınarak, 2 maça düştü.

ADALET TERAZİSİ PAYLAŞIMI
Terim, cezanın PFDK tarafından açıklanmasının akabinde, toplumsal medya hesabının profil fotoğrafını “Adalet terazisi” yaptı.

O KELAMLAR ORTAYA ÇIKTI
Terim’in neden ceza aldığı ve ne kelamlar söylediği, müsabakanın temsilci raporlarında ortaya çıktı.Sarı-kırmızılıların işvereni, 90+8. dakikada tribünlerle ortasında bir tansiyon yaşandı.

‘BUNU KİM SÖYLEDİ?’
Deneyimli teknik adam, 4. hakemle konuşurken, tribünde bulunan Çaykur Rize Sportif Yöneticisi Yılmaz Bal’ın, “Efendi olun” kelamlarına sonlandı. Terim’in, “Bunu kim söyledi?” diye sorduğu öğrenildi.

Bunun üzerine de, “Ne olacak! Ben dedim” formunda bir karşılıkla karşılaştığı ve böylelikle ortamın gerildiği lisana getirildi.

KÜFÜR RAPORDA ORTAYA ÇIKTI

Müsabakanın bitimi sonrasında soyunma odası körüğünün yanına gelen Terim’in, tribüne dönerek, “Senin a…a k…..m ş…..z herif” dediği, yardımcısı Ümit Davala’nın da, “Aşağı gel a…a k……….n” diyerek hakaret ettikleri tabir edildi.

PFDK da bu raporları dikkate alarak iki teknik adamı evvel üç maçla cezalandırdı, akabinde da Terim ve Davala’ya “Haksız tahrik” indirimi uyguladıkları ortaya çıktı.

Milliyet’in haberine nazaran maçın bitiminin akabinde Bal ile Terim’in, antrenör Levent Şahin’in teşebbüsüyle bir ortaya geldikleri ve yaşanan olayların tatlıya bağlandığı lisana getirildi.

BİR DÖNEMİ KAÇIRDI
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in Üstün Lig’de son 10 yılda misyon aldığı 7 dönemde cezalardan ötürü toplamda 33 resmi maça çıkamazken, bu cezalara bir yenisi eklendi.Süper Lig’in 31. haftasında Türk Telekom Stadı’nda 4-3 kaybettikleri Çaykur Rizespor karşılaşmasının akabinde PFDK, Terim’e 2 maç men cezası verdi. Bu cezayla deneyimli teknik adam, son 10 yılda ligde yaptığı 7. dönemde 35. resmi maçını kaçıracak.