Son dakika spor haberi: Galatasaray’a tekrar Mısır’dan bir yıldız adayı! Transfer için resmi açıklama geldi

Spor Toto Harika Lig’de şampiyonluk yarışını sürdüren Galatasaray, bir yandan transfere de sürat verdi. Sarı kırmızılılar devre ortasında Mısır’dan Mostafa Mohamed’i takımına katmış ve performansından epeyce mutlu kalmıştı. Bunun üzerine Mısır pazarına odaklanan Aslan, bir bomba daha patlatmayı planlıyor. İşte ayrıntılar… | Son dakika spor haberi (GS haberleri)

Galatasaray, bir yandan Muhteşem Lig’de şampiyonluk hedeflerken, öbür yandan da transfer operasyonu için var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor.

Orta transfer döneminde Mısır takımı Zamalek’ten Mostafa Mohamed’i takımına dahil eden sarı kırmızılı kulüp, golcü futbolcudan epey mutlu kalmıştı. Öte yandan Cimbom’un scout takımı, Mısır Ligi’nde çeşitli oyuncuları izlemeye devam etmişti.

TRANSFERİN SON HALKASI: DIENG
Bununla bir arada Galatasaray’ın, orta alana destek yapmak istediği ve Al Ahly forması giyen Aliou Dieng’e kanca attığı biliniyor.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ
Dieng’in menajeri, Mısır basınına oyuncusunun transferine ait konuşurken, Galatasaray ile temaslarını da anlattı. İşte o kelamlar;

“Aliou Dieng, teknik manada epey yetenekli bir futbolcu. Birebir vakitte saha içinde de istikrarlı bir futbol oynuyor. Kendisine verilen misyonları eksiksiz yerine getiriyor.

Şu anda Afrika kıtasının en âlâ kadrolarından birinde forma giyiyor olması onun için büyük bir baht.

AVRUPA’DAN TEKLİF…
Aliou Dieng, Avrupa’ya gitmek istiyor lakin bunun için evvel resmi bir teklif gelmesi lazım. Ayrıyeten ekonomik manada kulübüyle ve kendisiyle anlaşılması lazım. Koşullar oluşması halinde transfere sıcak bakıyor. Aksi halde ekibinden ayrılmayacak.

Aliou Dieng, katiyen Al Ahly’de olmaktan çok memnun. Lakin onun Avrupa hayali var ve bunu da gerçekleştirmek istiyor.

Şu ana kadar rastgele bir kadrodan Al Ahly kulübüne gelmiş resmi bir teklif yok. Onu izlediklerini biliyorum.

G.SARAY YAZ TRANSFER DÖNEMİNDE…
Galatasaray’dan önemli bir ilgi vardı lakin Türk kulübü, gelecek yaz oyuncuma resmi teklif yapacağını söyledi. Tekrar söylüyorum, şimdiye dek gelmiş resmi bir teklif yok.

Türk kulübü yaz aylarında Dieng için resmi bir teklifte bulunabilir. Şayet teklif gelirse oyuncum, Avrupa hayalini gerçekleştirmek için Al Ahly’den ayrılacak.”