Galatasaray Marcao kararını verdi! Mukavelesi…

Galatasaray’a 4 milyon euro bonservis bedeliyle gelen Marcao, sarı-kırmızılılarda son periyotta formdan düşmüştü. Sarı-kırmızılı idare, Brezilyalı stoperle ilgili kararını verdi. İşte ayrıntılar… | Son dakika Galatasaray haberleri (GS spor haberi)

Geçen hafta Muslera ile nikah tazeleyen G.Saray’da mukavele uzatma sırası Avrupa’nın kıymetli ekiplerinin takip ettiği Marcao’ya geldi.

Gruba verilen 4 günlük izinde Dubai’ye tatile giden Brezilyalının, BAE’nin Al Ain ekibiyle görüştüğü argüman edilmişti.

Takımındaki 9 yabancı oyuncudan beşi Brezilyalı olan Al Ain’in, Marcao’yu almak için Galatasaray’a teklif yapmaya hazırlandığı da belirtilmişti.

Fotomaç’ın haberine nazaran; idare, son devirde performansı eleştirilse de bu haberlerin akabinde Brezilyalı stoperde stratejik bir karar aldı. “Geçen yaz tek yazılı resmi teklif Marcao’ya geldi. Tekrar ismi kıymetli kadrolarla birlikte anılıyor.

Kontratını uzatmalıyız ki pazarlıklarda elimiz güçlü olsun” görüşünde birleşen yöneticiler, 850 bin Euro’ya oynayan Marcao’nun artırım isteğine olumlu yaklaştı. Menajeri yine İstanbul’a davet edildi.

ROMA ÇOK İSTEMİŞTİ
Bu dönem 33 müsabakayla grubun en çok oynayan ismi olan Marcao’yu İtalyan kulüpleri yakından takip ediyor.

İdare dönem başında Roma’dan gelen 13 milyon euro’luk teklifi geri çevirmişti. Galatasaray, Brezilyalı futbolcunun hem maaşına artırım yapmak hem de kontratını +3 yıl daha uzatmayı planlıyor.