David Beckham’dan Radamel Falcao sözleri! Galatasaray ve transfer…

Galatasaray’da son haftalarda yükselen bir performans gösteren Radamel Falcao’nun devre ortası transfer periyodunda Inter Miami’ye gidebileceği konuşuluyordu. Kulübün hissedarları ortasında bulunan David Beckham’dan mevzuyla ilgili açıklama geldi. İşte o kelamlar…

Sakatlığını atlattıktan sonra güzel bir geri dönüş yapan Galatasaray’ın dünyaca ünlü futbolcusu Radamel Falcao’nun kadrodaki geleceği merak konusu oldu.

Yüksek maliyeti nedeniyle gruptan ayrılması gündeme gelen Kolombiyalı futbolcuya Inter Miami’nin talip olduğu öne sürülmüştü.

TRANSFER AÇIKLAMASI GELDİ!
MLS Ligi grubunun takımına katmak istediği sav edilen Radamel Falcao’nun transferiyle ilgili flaş açıklamalar geldi.

büyük hissedarları ortasında yer alan David Beckham, kulübün transfer stratejisini ve bir ortada olmaktan memnunluk duyacakları kimi futbolcular olduğunu açıkladı.

PLANLAMANIN TEMELİ MIAMI AKADEMİSİ
Miami’nin transfer için cazibe merkezi haline getirmek istemediklerini tersine kulübün temel noktasını Miami Akademi üzerine kurmayı planladıklarını tabir eden Beckham, “Miami’de kendimize 10 yıllık öncelikli bir projeksiyon çizdik ve bu planlamanın temelini akademimiz oluşturuyor.

Akademideki çocukları en kısa müddette en verimli biçimde kadroya monte etmek istiyoruz ve bu çocuklara yardımcı olabilecek kimi deneyimli futbolculara da gereksinimimiz var.

Burada yalnızca futbol gelişimi manasında bir deneyimden kelam etmiyorum, toplumsal gelişim, yaşantı, markalaşma üzere futbolla iç içe olan kimi faktörler var. Deneyimli futbolcular, akademideki futbolcuların gelişimine her taraftan yararlı olacaktır” dedi.

RONALDO, MESSI VE FALCAO…
Ronaldo, Messi, Falcao hakkında da konuşan Beckham, “Miami’ye büyük futbolcular getirmek istiyoruz. Ronaldo, Messi, Falcao sikletinde futbolcuların da gelmesini istiyoruz lakin ekonomik gerçekleri de göz önünde bulundurmak zorundayız. Kulüp idaresi bu ve gibisi transferler için en yanlışsız stratejiyi belirleyecektir” biçiminde konuştu.

YILDIZ DEĞİL, GERÇEK OYUNCU
Transfer süreçlerinde kendisine Sir Alex Ferguson’u kılavuz olarak kabul ettiğini söz eden Beckham, “Sir Alex Ferguson hakikat oyuncuyu seçmede ustaydı, her vakit dünyanın en güzel oyuncusunu getirmedi, kulüp için yanlışsız oyuncuyu getirdi ve benim de yapmak istediğim şey bu” dedi.