Fatih Terim’den Galatasaray-Çaykur Rizespor maçı sonrası MHK’ya sert eleştiri! “Hep bizde deniyor”

Spor Toto Harika Lig’in 31. haftasında Çaykur Rizespor’a 4-3 mağlup olan Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, maç sonrasında açıklamalarda bulundu.

İşte Terim’in o kelamları:

“Neredeyse maça 1-0 başladık. Hiç olacak bir durum değil. 45 dakika yahut 90 dakikayı tahlil ettiğimizde, bir kadronun başına gelebilecek hatta gelmeyecek her şeyle karşı karşıya kaldık. Şoku çabucak atlattık, 1-0’ın üstünden kalkıp şahane de bir gol attık, öne de geçtik. Bize olan bir duran topta Etebo direkt Emre’ye oynasa karşı karşıya kalacaktı.”

“1 metre dışarıda, hakem direkt penaltıyı gösterdi. O kadar emin ki. Birinci kere 3 büyük kadronun maçını yönetiyor sanırım, MHK da daima bizde deniyor bu türlü birincileri.”

“Muhakkak ki futbol öngörülebilir bir şey değil. Rakibin konumu ve tehditi yokken, çok uygun oynuyorken, bu türlü gol yediğiniz vakit oyuncular da bunun altından kalkabilecek değil, ben de olsam moralim bozulur ve altından kalkamayabilirim. Kırılgan bir yapımız var. Olmadık bir yerde kaybettik. Çok üzgünüm. Kadroma yakıştıramadım.”

“Nerede, nasıl oynanması gerekiyorsa onu oynamaya çalışırım, onunla da ya kaybeder ya da kazanırım. Galatasaray’da hakikaten üzülenlere üzülüyoruz. Biz de onun için üzgünüz. Makus bir yerde kaybettik.”