Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor tekrar yapılandırmanın ayrıntılarını KAP’a bildirdi

Üstün Lig’in 4 büyük kulübü, borçların yine yapılandırılması konusunda Bankalar Birliği ile anlaştı. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspro ise yapılan yeni sözleşmenin ayrıntılarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Buna nazaran kulüpler, birinci anapara ödemesini 31 Ağustos 2023, son anapara ödemesini ise 31 Mayıs 2030 tarihinde yapacak.

BEŞİKTAŞ’IN KAP BİLDİRİSİ ŞU BİÇİMDE:

Şirketimizin 23.12.2020 tarihinde gerçekleşen Genel Şura Toplantı’sında Finansal Tekrar Yapılandırma Mukavelesinin İdare Heyeti tarafından müzakere edilmesi ve Şirketimiz tarafından imzalanması Genel Şura tarafından onaylanmıştı.

Şirketimiz, Finansal Yine Yapılandırma Çerçeve Muahedesi tahtında T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve DenizBank A.Ş.’den oluşan konsorsiyum ile Finansal Yine Yapılandırma Mukavelesi imzalamıştır. Yapılan kontrat uyarınca birinci anapara ödemesi 31 Ağustos 2023, son anapara ödemesi ise 31 Mayıs 2030 tarihinde yapılacaktır. Bu mukavele uyarınca, şirketimizin tüm finansal borçları Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

FENERBAHÇE’NİN KAP AÇIKLAMASI:

Şirketimiz, Finansal Tekrar Yapılandırma Çerçeve Muahedesi tahtında T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Halk Bankası A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. ve DenizBank A.Ş.’den oluşan konsorsiyum ile Finansal Tekrar Yapılandırma Mukavelesi imzalamıştır. Yapılan kontrat uyarınca birinci anapara ödemesi 31 Ağustos 2023, son anapara ödemesi ise 31 Mayıs 2030 tarihinde yapılacaktır. Bu kontrat uyarınca, Şirketimizin tüm finansal borçları Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

İŞTE G.SARAY’IN KAP BİLDİRİSİ:

Şirketimiz, Finansal Tekrar Yapılandırma Çerçeve Muahedesi tahtında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve DenizBank A.Ş.’den oluşan konsorsiyum ile Finansal Yine Yapılandırma Mukavelesi imzalamıştır. Yapılan kontrat uyarınca birinci anapara ödemesi 31 Ağustos 2023, son anapara ödemesi ise 31 Mayıs 2030 tarihinde yapılacaktır. Bu mukavele uyarınca, şirketimizin tüm finansal borçları Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

TRABZONSPOR’DAN DA KAP AÇIKLAMASI GELDİ

Şirketimiz, Finansal Tekrar Yapılandırma Çerçeve Muahedesi tahtında T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve DenizBank A.Ş.’den oluşan konsorsiyum ile Finansal Tekrar Yapılandırma Kontratı imzalamıştır. Yapılan mukavele uyarınca birinci anapara ödemesi 31 Ağustos 2023, son anapara ödemesi ise 31 Mayıs 2030 tarihinde yapılacaktır. Bu kontrat uyarınca, Şirketimizin finansal borçları Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Hürmetlerimizle.