Son dakika spor haberleri: Galatasaray’da flaş Marcao gelişmesi! “İmza çok yakın” denmişti lakin…

Galatasaray’da ikinci lider Abdurrahim Albayrak’ın Fernando Muslera için düzenlenen imza merasiminde Christian Luyindama ile birlikte yeni mukavele imzalamaya çok yakın olduklarını açıkladığı Brezilyalı stoper Marcao ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. İşte ayrıntılar…

Galatasaray’daiç transfer çalışmalarıyoğun bir şekildedevam ediyor. Evvelki güntüm taraftarların grupta kalmasınıistediği FernandoMuslera ile 3 yıllık yeni sözleşmeyapılırken imza törenindengeriye ikinci başkanAbdurrahim Albayrak’ın sözlerikaldı.

Sarı-kırmızılı yönetici,”Marcao ve Luyindama’ınsözleşmelerini uzatmada sonaşamalara ulaştık. Önümüzdekihaftalarda Başkanımızınönüne getireceğiz” ifadesinikullanırken Türk spor basınınbir numarası FOTOMAÇ, ikioyuncu ile yapılan görüşmelerinperde gerisine ulaştı.

BİRİNCİ TEKLİFİNİ YÜKSELTTİ
İkincibaşkan Abdurrahim Albayrak’ın olumlu açıklamasına rağmen Marcao’nun menajeri şu an için birebir fikirde değil. Bu dönem 850 bin euro alan, gelecek dönem ise 900 bin euro’ya oynayacak olan sambacının menajeri, kontrat yenilemek için 1.75 milyon euro’dan kapıyı açtı.

Daha evvel yüzde 20 artırımla Marcao’nun maaşını 1.1 milyon euro’ya yükseltmek isteyen idare ise yeni bir adım daha attı. Maaş teklifini 1.25 milyon euro’ya çıkardı. Bunun son sayı olduğu iletilirken menajeri şimdilik olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapmadı. Gelecek karşılık bekleniyor.

ORTADA FAZLA FARK YOK
Galatasaray idaresi, kontratı gelecek dönem bitecek bir diğer isim olan Christian Luyindama’ya da kontrat yenileme önerisi götürdü. 1 milyon 50 bin euro yıllık fiyata oynayan DR Kongolu oyuncuya maaşının 1.25 milyon euro’ya yükseltilmesi teklif edildi.

Yapılan görüşmede enajeri kapıyı 1.5 milyon euro’dan açarken, Luyindama’da orta yolun bulunmasının Marcao’ya oranla çok daha ihtimal dahilinde olduğu bildirildi. Son periyotta talibi olmayan Luyindama’nın 1.25 ila 1.35 milyon euro ortasında bir sayıya ‘Evet’ diyeceği gelen bilgiler arasında…

ROMA ÇOK İSTEDİ
Cimbom’da92 maça çıkan Brezilyalı oyuncu, başarılı performansıyla Avrupa’nın da aranan isimleri ortasında yer aldı. Dönem başında bilhassa Roma, Marcao ile önemli halde ilgilenmiş ancak son anda vazgeçmişti.

PAHASINI ALTIYA KATLADI
Marcao’yukaybetmek istemeyen Galatasaray, oyuncunun kontratını uzatarak elini güçlendirmek istiyor. Galatasaray’a gelmeden evvel 2 milyon euro piyasa bedeli bulunan 24 yaşındaki futbolcunun şu anki Transfermark pahası ise 12 milyon euro’ya çıkmış durumda…

EN KIYMETLİ
Marcao 12, Luyundama ise 7 milyon euro’luk bedeliyle Galatasaray’ın en kıymetli üç ismi ortasında yer alıyor. Birinci sırada ise 12.5 milyon euro’luk bedeli ile Benfica’dan kiralanan Gedson bulunuyor.