Son dakika spor haberleri: Belhanda’ya ağır eleştiri! “Hiç kuşkum kalmadı”

Galatasaray, Sivasspor maçından 2-2 beraberlikle ayrılmış ve maçın akabinde Belhanda yer üzerinden idaresi eleştirmişti. Bu gelişme sonrasında Faslı yıldızın kontratı tek taraflı olarak feshedildi. A Spor yorumcusu ve Sabah Gazetesi müellifi Hıncal Uluç, 31 yaşındaki oyuncuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. İşte o yazı… | Son dakika Galatasaray haberleri (GS spor haberi)

Galatasaray’da yaptığı açıklamaların akabinde Younes Belhanda’nın kontratı feshedilmişti.

Geçtiğimiz dönem taraftarla küfürleşen, kazandığı paraya karşılık oynadığı futbolla bir türlü istenen düzeye çıkamayan Faslı futbolcu ile son olarak ipler kopartılmıştı.

TEK TARAFLI FESHEDİLDİ

Younes Belhanda, Demir Küme Sivasspor maçının akabinde saha tabanını eleştirmiş ve yöneticileri gaye aldığı argüman edilmişti.

Galatasaray idaresi bu kelamların akabinde Faslı futbolcunun kontratını tek taraflı feshettiğini açıklanmıştı.

SÜRPRİZ KARAR

Galatasaray idaresinin aldığı fesih kararı sürpriz olarak karşılandı. Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in ayrılığa sıcak bakmadığı tez edilirken idarenin buna karşın fesih kararı aldığı öne sürüldü.

‘BÜYÜK KUSUR YAPTILAR’

Younes Belhanda’nın menajeri William D’Avila ayrılık kararının akabinde açıklamalarda bulunmuş ve Galatasaray’ın çok büyük bir kusur yaptığının altını çizmişti.

TERİM’DEN DE AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, Kayserispor maçı öncesi yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunmuştu.

“GALATASARAY KÜLTÜRÜNE YAKIŞIR FORMDA YOLCU ETTİK”

Belhanda’nın ayrılığına değinen tecrübeli teknik adam, “Orada da neler beklediğini görüyorum insanların ancak biz Belhanda’yı 6 ay yazmadığımız Nagatomo’yu, Gomis’i, Drogba’yı, Melo’yu nasıl gönderdiysek onu da 4 sene hizmet etmiş bir oyuncumuz olduğu için sahanın kenarında tüm çalışanlara, emek verenlere, hoş Galatasaray kültürüne yakışır biçimde yolcu ettik. Bizim için orada tamamlandı.

“BU KULÜP BENİ GÖNDERDİ”

Belhanda’nın kontratının feshedilmesinin Galatasaray’a ziyan vermesine müsade etmeyeceğini belirten Terim, “Belhanda konusunun bize ziyan vermesine müsaade etmem, bilhassa grubumda. Zira Galatasaray büyük bir topluluktur, kulüptür.

Temsilcilerimiz her yerde. Harry Kewell Galatasaray’ın Avustralya’da temsilcisidir, Melo, Drogba öyledir. Düzgün ayrılmak, hizmetlerine teşekkür etmek, Galatasaray’ın bir kültürü olmalıdır. Kulüp bu kararı almıştır.

Orada da bitmiştir. Kimsenin unutmaması gereken bir şey var, tek değerli söz Galatasaray’dır. 2 sene üst üste şampiyon olduk, 5 maç namağluptuk beni gönderdiler. Bu kulüp beni gönderdi. Sonuçları söylüyorum. Tam 19.05’te bana fesih kağıdını gönderdiler. Ben Galatasaray’a küsmedim” tabirlerini kullanmıştı.

Belhanda’nın ayrılığı ile ilgili usta müellif Hıncal Uluç da bir yazı kaleme aldı.

İŞTE ULUÇ’UN YAZISI:

Belhanda belasından sonra Fatih Hocam, kendine döneceğini adım üzere biliyordum..

Bu yüzden Kayseri önüne çıkardığın 11’i de, oynattığın eski, o Galatasaray’ı zaferden zafere sürükleyen futbolu ve aldığın o net sonucu da yadırgamadım..

İçimde ufak kuşkular vardı.. O Belhanda rezili hakkındaki eleştirilerimde “Ağır sözcükler mi kullandım acaba” diye.. Lakin Fener medyasının Belhanda’sız Galatasaray paniği içinde nasıl zavallı çırpındığını, o ruhsuz rezilin gidişini nasıl ağır eleştirip, Galatasaray’da Lider, idare ve senin ortanı açmak için nasıl ve hâlâ kullandığını, hem de skor müellifi oldukları halde, Kayseri önünde 3-0 galibiyet sağlayan grubu alkışlayacaklarına, orda bile saçma sapan tenkitler yaptıklarını, oynattığın bu yeni, aslında seni zaferlere götüren “eski” futbola dönüşünü nasıl yere vurduklarını okuyunca, hiç kuşkum kalmadı Hocam..

Ali Sami Yen’den bu yana birinci kez bir Galatasaray Lideri’ne hakaret eden, hem de asıl kendisi en ağır hakaretlere layık futbolcuyu, olayı basına yansıtmadan, sessiz lakin süratli kovan Mustafa Cengiz Başkan’ı yürekten alkışladım.

Teşekkürler Lider.. Galatasaray’ın onurunu kurtarmakla kalmadın, Fatih Terim’i tekrar kazandın.. Galatasaray futbol grubunu da..

Fener medyasının uydurma yıldızı, aslında Galatasaray 11’ine yerleştirdiği saatli bomba Belhanda’dan kurtulunca, alana çıkardığın 11 ve oynattığın futbolla, hem de üç günde kendine geldiğini gösterdin, Hocam.