Galatasaray ayrılığı resmen açıkladı! Yerine gelen isim…

Galatasaray’da krize dönüşen Türk Telekom Stadı’nın makûs, bozuk tabanı sarı kırmızılı kulüpte bir ayrılığa daha neden oldu.

Galatasaray’da Stat İşletme Yöneticisi Murat Ersoy’un vazifesine son verildi.

Sarı kırmızılıların 14 Şubat’ta oynadığı Kasımpaşa maçında stadın yeri balçık halini almış, yapılan tüm çalışmalara karşın yer istenilen düzeye gelmemişti.

Demir Gup Sivasspor müsabakası sonrasında Fatih Terim, “Bu alanda artık top bize mi seker rakip gruba mı seker bilemiyorum”, Belhanda, “Sahaya deva bulunması lazım. Gerekirse dünyanın en güzel bahçıvanı getirilsin. İstediğimiz oyunu bu biçimde oynayamıyoruz”, Babel ise ” Doğal ki saha koşulları bizim futbolumuzu çok etkiliyor” diyerek Türk Telekom’un tabanından yakınmıştı.

BELHANDA İLE YOLLAR AYRILDI

Belhanda’nın taban ile ilgili eleştirisi ise olayı mukavele feshine kadar götürmüştü. Yayıncı kuruluşa röportaj veren Belhanda, “Twitter’da Instagram’da kendilerine bakmak, basında ne oluyor araştırmak yerine zemin konusunu çözmeliler” kelamlarıyla yöneticileri maksat aldığı tabir edilmişti. Faslı futbolcu ise daha sonra toplumsal medya hesabından, “Konuşmamda lider yahut yöneticileri kast etmedim. Yerle ilgili yöneticiler için söylemiştim” sözlerini kullansa da Galatasaray idaresi, Belhanda’nın üzerini çizdi ve mukavelesini tek taraflı feshetti.

YERİNE ALİ ÇELİKKIRAN GETİRİLDİ

Galatasaray, Murat Ersoy’un yerine vekaleten Ali Çelikkıran’ın getirildiğini açıkladı.