Galatasaray ayrılığı resmen açıkladı! Belhanda sonrası…

Galatasaray’da krize dönüşen Türk Telekom Stadı’nın berbat, bozuk yeri sarı kırmızılı kulüpte bir ayrılığa daha neden oldu.

Galatasaray’da Stat İşletme Yöneticisi Murat Ersoy’un vazifesine dün prestiji ile son verildi.

Sarı kırmızılıların 14 Şubat’ta oynadığı Kasımpaşa maçında stadın tabanı balçık halini almış, yapılan tüm çalışmalara karşın yer istenilen düzeye gelmemişti.

Demir Gup Sivasspor müsabakası sonrasında Fatih Terim, “Bu alanda artık top bize mi seker rakip ekibe mı seker bilemiyorum”, Belhanda, “Sahaya deva bulunması lazım. Gerekirse dünyanın en düzgün bahçıvanı getirilsin. İstediğimiz oyunu bu formda oynayamıyoruz”, Babel ise ” Doğal ki saha koşulları bizim futbolumuzu çok etkiliyor” diyerek Türk Telekom’un tabanından yakınmıştı.

BELHANDA İLE YOLLAR AYRILDI

Belhanda’nın yer ile ilgili eleştirisi ise olayı mukavele feshine kadar götürmüştü. Yayıncı kuruluşa röportaj veren Belhanda, “Twitter’da Instagram’da kendilerine bakmak, basında ne oluyor araştırmak yerine taban konusunu çözmeliler” kelamlarıyla yöneticileri amaç aldığı tabir edilmişti. Faslı futbolcu ise daha sonra toplumsal medya hesabından, “Konuşmamda lider yahut yöneticileri kast etmedim. Tabanla ilgili yöneticiler için söylemiştim” sözlerini kullansa da Galatasaray idaresi, Belhanda’nın üzerini çizdi ve kontratını tek taraflı feshetti.