Son dakika spor haberi: Kayserispor maçının akabinde Fatih Terim’den flaş sözler! “Hükmeden bir Galatasaray olduk”

İşte Fatih Terim’in açıklamaları;

“Son haftaların formda kadrosu Kayserispor’u Kayseri’de yenmek kolay değil lakin oyunun birinci dakikasından 93. dakikaya kadar oyunun denetimini, konumları bulan, hükmeden bir Galatasaray bulduk, kesinlikle bir-iki yanılgımız oldu.”

“Gerek alana gerek anlayış gerekse konum bulmada zahmet çekmedik. En çok keyif aldığım, hamle tertiplerinde daima diğer oyuncu gördünüz. Ben bundan keyif alıyorum, her oyuncu hamle tertibinde vardı. Bu taktikten ve disiplinden daha keyif verici.”

“Böyle olunca herkes keyif alıyor oyundan ve keyif aldığını alana yansıtıyor. Kadrosu kutluyorum. Bir-iki rötar yaptık, daha çok maç, kayıplar da olacak, Galatasaray alana bu türlü çıkarsa bir şey fark etmez. Anlayışımızdan ötürü memnunum.”

“Bir teknik adam bir şey beklediği için değişiklik yapar. Yahut bugün olduğu üzere bizim oyunumuz 60’tan sonra istedi bugün, çok fazla kenar ihlali yaptık. Orta saha üzere koşmasını beklediğimiz bir hamle da var tıpkı vakitte, burada bir zaaf olduğunu gördük.”

“Her oyuncu oynamamanın hüznünü çeker. Ben oyuncularıma şunu derim daima, her oyuncu kendini düşünür ancak antrenör ekibi düşünür. Oyuncularımız üzüntüyü alana yansıtmadan o andaki atılım oyuncusu üzere düşündükleri için oyuna girenler çok da başarılı oldular.”

“Oyuna girenlerden sonra önemli tehlike yaşamadık. Skoru da yükselttiler, oyunu da tuttular. Biz baktık ki tehlike yaşamıyoruz, kendimize yaşatıyoruz. Birtakım arkadaşlarımızın huyu var, onlar da düzeltecekler.”