Son dakika spor haberleri: Galatasaray’da Fatih Terim sessizliğini bozdu! Belhanda kararı sonrası…

Spor Toto Muhteşem Lig’in 29. haftasında Sivasspor ile karşılaşan Galatasaray, alandan 2-2’lik beraberlikle ayrıldı. Çabanın akabinde sarı-kırmızılılarda Younes Belhanda, stat yeri nedeniyle idaresi eleştirmiş, bu kelamlar sonrasında da Faslı yıldızın mukavelesi feshedilmişti. Hususla ilgili teknik yönetici Fatih Terim’in sessizliğini bozduğu öğrenildi. İşte ayrıntılar… | Son dakika Galatasaray haberleri (GS spor haberi)

Galatasaray’da Belhanda krizi Florya’yı düzgünce sardı. Demir Küme Sivasspor maçı sonrası makûs yer nedeniyle idareye tenkitte bulunan Faslı futbolcunun biletinin kesilmesi futbolcularda büyük rahatsızlık yarattı. İdarenin kontratını tek taraflı feshettiği Belhanda’nın sürpriz ayrılığı kadro arkadaşlarını bir oldukça üzdü.

Milliyet’te yer alan habere nazaran sarı-kırmızılı futbolcular Belhanda’ya dayanak vererek idarenin aldığı karara reaksiyon gösterdiler. Ekip arkadaşları için alınan karar nedeniyle morali bozulan futbolcuların idaresi protesto etmeye hazırlandığı öğrenildi. Futbolcuların konsantrasyonun bozulması Kayseri maçı öncesi teknik kadroyu endişelendirdi.

Teknik yönetici Fatih Terim’in Belhanda konusunda yaşanan gelişmeleri yakın etrafı ile değerlendirdiği ve “Sonuçta idari bir karar. Boynum kıldan ince” yorumunda bulunduğu öğrenildi.

Deneyimli teknik adamın, idarenin alacağı karardan haberdar olduğunu lakin mutlaka onay vermediğini söylediği ve “İki ayı kalmış bir sporcuyu rahatlıkla yönetim edebilirdik. Ayrıyeten teknik olarak da kendisine muhtaçlığımız vardı” sözlerini kullandığı bildirildi.

Daha evvel de bu tıp durumlarla karşı karşıya kaldığını ve birebir anda birkaç kişiyi kadrodan uzaklaştırmaktan çekinmediğini belirten Fatih Terim’in, “Belhanda’ya ben de ceza verebilirdim. Gerektiğinde sonrasını düşünmeden, maç hesabı yapmadan radikal kararlar almışlığım herkes tarafından biliniyor esasen. Şunun şurasında hepimizin iki ayı kaldı. İdarenin de, benim de, Belhanda’nın da. Süreç daha farklı ilerleyebilirdi” görüşünü yansıttığı kaydedildi.

Fatih Terim’in son iki gündür kulübün resmi internet sitesinden yayımlanan antrenman haberlerine fotoğrafının koyulmaması dikkat çekti.

Demir Küme Sivasspor maçı sonrası idaresi maksat alan kelamları nedeniyle bileti kesilen Belhanda’nın bu türlü bir açıklamada bulunmasa dahi mukavelesinin uzatılmasının gündeme gelmediği ortaya çıktı. İdarenin bir müddet evvel deneyimli oyuncunun menajeri Willam D’Avila ile görüşerek yeni kontrat yapılmayacağını ilettiği öğrenildi.