Son dakika spor haberi: Galatasaray’da ayrılık şoku! Younes Belhanda’nın kontratı tek taraflı olarak feshedildi

Galatasaray Kulübü, Faslı futbolcu Younes Belhanda’nın mukavelesinin tek taraflı ve haklı sebeple feshedildiğini KAP’a bildirdi.

“Kulübün imajına ve Kulüp İdare Heyeti Üyelerinin saygınlıklarına ziyan veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle” biçiminde tabirlerin yer aldığı KAP açıklaması şöyle;

“Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. ortasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Kontratı, Younes Belhanda’nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray A.Ş. – Demir Küme Sivasspor karşılaşmasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda Kulüp’ün imajına ve Kulüp İdare Konseyi Üyelerinin saygınlıklarına ziyan veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Mukavele ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine ısrarlı halde karşıtlık teşkil eden aksiyonlarda bulunmasının, taraflar ortasındaki alakayı çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda’nın Profesyonel Futbolcu Mukavelesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 14. Hususu uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir.”

BELHANDA’NIN GALATASARAY MESLEĞİ

????131 Maç
⚽️22 Gol
????️26 Asist

???????? Harika Lig
???? Türkiye Kupası
???? TFF Muhteşem Kupa

Üstün Lig’e geldiği 2017/18 döneminden bu yana Galatasaray formasıyla en fazla şut pası veren oyuncu Younes Belhanda.

Maç: 99
Gol: 18
Asist: 19
Pas %: 83
Şut pası: 204
RCS topla buluşma: 214
İkili çaba %: 48

BELHANDA NE DEMİŞTİ?

“Biz pas oyunu oynuyoruz. Bu alana bir deva bulunması lazım. Bu halde oyunumuzu oynayamıyoruz. Florya bile buradan daha yeterli. Gerekirse dünyanın en güzel uzmanlarıyla buranın düzeltilmesi lazım.”