Son dakika: Konyaspor maçında sakatlanan Fenerbahçeli Pelkas’tan flaş sakatlık açıklaması! Gençlerbirliği maçında…

Üstün Lig’in 29. haftasında oynanan ve Fenerbahçe’nin 3-0 kazandığı Konyaspor uğraşında Sukubic ile çarpışarak sakatlanan Pelkas, herkesi korkutmuş ve alandan ambulans ile ayrılmıştı. Sakatlığın akabinde birinci kez açıklama yapan Yunan futbolcu şu sözlere yer verdi.

Olay anında yalnızca topa baktığını ve meşin yuvarlağın denetiminin kendisinde olduğunu anlatan Yunan yıldız, rakibinin ise topa yöneldiğini düşünmediğini söyledi. Yalnızca çarpmayı hissettiğini sonraki birkaç dakikayı hatırlamadığını tabir eden Pelkas, daha sonra tabibin geldiğini ve ambulansa götürüldüğünü kaydetti.

Gördüğü takviyesi asla unutmayacağını belirten 27 yaşındaki orta saha, “Oyuncular, çalışanlar, idare heyeti üyeleri, lider, herkes yanımdaydı. Sonraki gün tekrar tüm ekip arkadaşlarım, idare tekrar aradılar. Yalnızca 5 aydır burada olmama karşın bu büyük ailenin bir kesimi olduğumu hissettirdiler bana, kendi konutumda olduğumu anladım” sözlerini kullandı.

Sarı-lacivertli taraftarlardan da iletiler aldığını aktaran Pelkas, “Taraftarlar şahaneydi, binlerce ileti geldi, hepsine yetişemedim. Büyük Fenerbahçe ailesini memnun etmeye devam edeceğim” biçiminde konuştu.

Sıhhat durumunun uygun olduğunu bildiren Pelkas, “Göğüs ve boynumda biraz ağrım var ancak yapılan tüm denetimler pak çıktı. Yarından sonra daha yeterli olacağımı düşünüyorum. Sert bir darbe aldım ancak kendimi güçlü hissediyorum. Hekimle da görüştüm; pazar günü alanda olacağım” dedi.