PFDK’dan Galatasaray Lideri Mustafa Cengiz’e 20 gün hak mahrumiyeti cezası!

TFF’den yapılan açıklamada, sportmenliğe karşıt açıklamaları gerekçesiyle Mustafa Cengiz’e 20 gün, Ahmet Ağaoğlu’na ise 10 gün hak mahrumiyeti cezası verildiği belirtildi.

Gençlerbirliği ile oynanan karşılaşmada kırmızı kart gören Gaziantep’in Yunan futbolcusu Kevin Mirallas’a rakip kadro oyuncusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle 3 maç men ve 13 bin lira para cezası uygulandığı aktarıldı.

Fenerbahçe ile yapılan müsabakanın akabinde kırmızı kart gören Fraport TAV Antalyaspor’un Belçikalı kalecisi Ruud Boffin’in rakip ekip mensuplarına yönelik hakareti sebebiyle 1 maç men ve 6 bin 500 lira para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

Öte yandan çeşitli münasebetlerle Galatasaray’a 124 bin, MKE Ankaragücü’ne 72 bin ve Fraport TAV Antalyaspor’a ise 10 bin 500 lira para cezası verildiği tabir edildi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

1- GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş. atleti KEVIN ANTONIO J. MIRALLAS Y CASTILLO’nun, 02.03.2021 tarihinde oynanan GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.-GENÇLERBİRLİĞİ Muhteşem Lig karşılaşmasında, rakip ekip atletine yönelik şiddetli hareketi nedeniyle 3 RESMİ KARŞILAŞMADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

2- FRAPORT TAV ANTALYASPOR Kulübünün, 04.03.2021 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-FRAPORT TAV ANTALYASPOR Muhteşem Lig karşılaşmasında, kadro halinde sportmenliğe ters hareketi nedeniyle 10.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Tıpkı karşılaşmada FRAPORT TAV ANTALYASPOR Kulübü atleti RUUD JORGE BOFFIN’in, rakip grup mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle FDT’nin 41/1-a ile 35/4. unsurları uyarınca ve FDT’nin 12. unsurunun uygulanması suretiyle 1 RESMİ KARŞILAŞMADAN MEN ve 6.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

3- MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, 03.03.2021 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-GALATASARAY A.Ş. Harika Lig karşılaşmasında, protokol tribününe talimatta belirlenen sayıdan fazla kişinin alınmasından ötürü talimatlara terslik nedeniyle 48.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Tıpkı karşılaşmada MKE ANKARAGÜCÜ Kulübünün, protokol tribününde yer alan mensuplarının toplumsal aralık kuralına uymamalarından ötürü talimatlara terslik nedeniyle 24.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

4- GALATASARAY A.Ş.’nin, 03.03.2021 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-GALATASARAY A.Ş. Muhteşem Lig karşılaşmasında, protokol tribününde yer alan mensuplarının toplumsal aralık kuralına uymamalarından ötürü talimatlara terslik nedeniyle 24.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

GALATASARAY A.Ş.’nin, kulüp resmi internet sitesinde ve kulüp resmi toplumsal medya hesabında sportmenliğe alışılmamış açıklamalarda bulunulmasından ötürü FDT’nin 38/4. Unsuru uyarınca 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

GALATASARAY A.Ş. lideri MUSTAFA CENGİZ’in, kulüp resmi internet sitesinde yer alan sportmenliğe ters açıklamalar nedeniyle ve kulüp resmi toplumsal medya hesabında sportmenliğe muhalif açıklamalarda bulunulmasından ötürü FDT’nin 38/1-b unsuru uyarınca 20 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)

GALATASARAY A.Ş. idarecisi ABDURRAHİM ALBAYRAK’ın, sportmenliğe karşıt açıklamalarda bulunulmasından ötürü FDT’nin 38/3-b unsuru uyarınca İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

GALATASARAY A.Ş. idarecisi YUSUF GÜNAY’ın, sportmenliğe ters açıklamalarda bulunulmasından ötürü FDT’nin 38/3-b hususu uyarınca İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

5- TRABZONSPOR A.Ş. lideri AHMET ALİ AĞAOĞLU’nun, sportmenliğe alışılmamış açıklamalarda bulunulmasından ötürü FDT’nin 38/1-b hususu uyarınca 10 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,(oyçokluğu)