Galatasaray Lideri Mustafa Cengiz’den taban itirafı! “İhmalimiz var”

Galatasaray Lideri Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu.

Cengiz’in açıklamalarından satır başları şöyle:

Heyetim muahedesiyle ilgili konuşan Cengiz, “Enerjisa’ya teşekkür ediyorum. Kimi laflar gelmiş, çatıyı tesirler mi? formunda. Bunun hiç onunla alakası yok. Bu türlü bir şey kelam konusu değil. Ayrıyeten bu stadyuma emek veren, tek bir çivi bile çakan tüm herkese teşekkür ederim. 25 yıllık bir devir. 20 milyon TL’lik yatırımın tüm masraflarını Enerjisa karşılıyor. 25 yılda 100 milyonun üzerinde gelir getirecek. Panelleri de bize devredecekler. Bizim malımız olacak. Biz kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” tabirlerini kullandı.

”ZEMİN KONUSUNDA İHMAL VAR”

”Tabii ki yer değerli. Tüm teknik kadrolar için daha da değerli. Bizler halı alanda oynar üzere oynayalım isteriz. Biz stadın yerini en âlâ tutan kulüplerden biriyiz. Lakin beşerler nedense çok çabuk unutuluyor. O kar yağışını hatırlıyorsunuz. Kar yağınca hepimiz sevindik fakat taban üzüldü. Bana nazaran erken açıldı o gün stat tabanı. Zira federasyon en az 4 saat evvel açılsın istiyor. 8 yılda yapmalıydık. Covid-19 devri yaşandı, yapmalıydık. Teknik heyet önümüze getirmeliydi. Derhal yapardık. Orada bir ihmal var. Fakat biz çamur üzere yerde bir ekibi yendik. Sonra gittik Ankara’ya çok hoş tabanda yenildik. Çabucak yazın artık, teknik heyete laf attı diye… O denli bir şey yok”

“KİMSE HAKEMLERDEN MUTLU DEĞİL”

“Ben hakemi etkileyeyim diye, federasyonu etkileyeyim diye bir şey yapmam. Biz bu türlü hakemleri etkilemeye, kendi topluluğumuza popülist görünmeye muhtaçlık duymayız. Bunun karşılığında muhatap da olmayız. Kimse hakemlerden mutlu değil. TFF bizim federasyonumuz, hakemler bizim hakemlerimiz. Ben onların motivasyonunu bitirirsem daha çok yanılgı yaparlar. Buna dikkat etmeliyiz.”

YUSUF GÜNAY’IN AÇIKLAMALARI

“90’lı yıllarda ülkede bir dizi ekonomik krizler yaşandı. 2000’lerin başında ise iktisadın idaresi için EPDK, BDDK üzere kurumlar getirdi. EPDK’nın kurucu başkanlığına ise ben atandım. Araştırdım, bütün ülkeler kendi ulusal projelerini oluştururken biz Türkiye olarak ithalata dayalı projeler üretmişiz. Biz de EPDK olarak yerli ve yenilebilir projeler ürettik. Bugün Türkiye, Avrupa’da bu bahiste değerli bir noktadadır. Daima bunu Galatasaray’da hayal etmiştim, yerli ve yenilebilir bir güç. Özhan Canaydın periyodunda bunun için çalışmıştık. Galatasaray’ın derbini kendine kaygı edinmiş liderimiz Mustafa Cengiz ve idare olarak bunu el birliğiyle yaptık. Bu hayalim el birliğiyle gerçekleşti.”

ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLDU

“GES, gerçekten Galatasaray’a yakışır. Dünyanın en büyük stadyumda bulunan GES santrali olacak. Atıl durumda olan 40 bin metrekarelik alanı EnerjiSA 10 yıl işletiyor, 10 yıl sonra bize geçiyor. Santral kurulur kurulmaz mülkiyeti de Galatasaray’a devrediliyor. Bu yeşil güç ve yerli bir üretim kaynağı. 100 milyar kwh güç üretecek, 100 milyonun üzerinde gelir getirecek. Örnek ve hoş bir çalışma oldu. Atıl kapasiteyi iktisada, bu ülkenin faydasına kullanılmış oldu EnerjiSA ile birlikte.”