Son dakika spor haberleri: Galatasaray’da Onyekuru için flaş sözler! “Ağır yükü çekiyor ancak…”

Spor Toto Muhteşem Lig’in 29. haftasında Galatasaray alanında Demir Küme Sivasspor’la 2-2 berabere kaldı ve tepe yarışında büyük bir yara aldı. Sabah Gazetesi müellifi Ömer Üründül karşıalaşmayı da değerlendirirken, Onyekuru için flaş kelamlar kullandı. İşte o yazı… | Son dakika Galatasaray haberleri (GS spor haberi)

ÖMER ÜRÜNDÜL – ONYEKURU İŞİ BİTİREMİYOR!

Fatih Terim, dün gece birinci 11’de Ankaragücü maçındaki grup tertibinden 6 oyuncuyu değiştirdi. Galatasaray iç alandaki alışılmış tempolu başlangıcını yaptı. Linnes’in büyük yanılgısı ile sürpriz bir erken skor dezavantajına düşüldü fakat kısa müddet içinde Falcao’nun kaliteli golü ile beklenen bir gerilim ortadan kalktı. Sonrasında ataklar sıklaştı, ofansif teşebbüslerin sonunu güzel getiremese de odak noktası Onyekuru idi.

Sonra Sivasspor uzun bir taç atışında Muslera ve defansın müşterek yanılgılarında tekrar skor avantajı yakaladı. İkinci devrede Galatasaray’ın tempoyu yükselterek oyunu zorlayacağı beklenen bir durumdu. O denli de oldu.

Yeniden Onyekuru ağır yükü çekiyor ancak işi bitiremiyordu. Taylan kontratakları engellemede her zamanki üzere hazırkıta idi. Sonra Uğur’un neden olduğu bir penaltı ile skor dengelendi.

Bundan sonra galibiyet için Terim arka arda atılımlar yaptı. Ağır baskıda Halil çok müsait bir durumu kaçırdı. Ancak maçın en farklı anı uzatmanın son dakikasıydı. O denli bir karambol oldu ki Galatasaray tıpkı durumun içinde 4 kez golle burun buruna geldi lakin olmadı.

Galatasaray çok değerli iki puan kaybetti. Ben en çok Taylan’ı beğendim. Benim için en büyük sürpriz Falcao’dan hiç beklemediğim bir performans oldu. Çok hoş gol attı, öbür konumların da içindeydi. Bu kadar uzun ortadan sonra sahiden başarılıydı.

Sivasspor güzel çaba etti. Fakat ofansif açıdan çok yetersizdi. Zati iki gol de sürpriz konumlardan geldi. Kalecileri Ali Şaşal en güzelleriydi.

Hakem Ali Şansalan ise beklediğim üzere baskı altında tüm takdir haklarını Galatasaray lehine kullandı. Gradel’in ikinci sarısı da gerçekten çok komikti. Sürpriz değil!