Aslantepe’ye ağır bakım

Galatasaray’ın 14 Şubat’ta Kasımpaşa ile yaptığı maç öncesi İstanbul’da şiddetli bir kar yağışı gerçekleşmişti. Türk Telekom Stadyumu’nun tabanı adeta balçık ve çamura dönmüştü. Makus yeri 27 Şubat’taki Erzurumspor maçında bir nebze düzelten sarı-kırmızılılar, yarın yapılacak Sivasspor müsabakası öncesi de ağır çalışmalar gerçekleştirdi. Çimlere 24 saat ışınlı bakım yapılırken, bozulan kısımlara 350 kilo tohum ekildiği öğrenildi.

YER KURUTULDU
Erzurum maçı sonrası tekrar yumuşayan saha, hafta başında tekrar kurutuldu ve Aslantepe’de paklık süreçleri başladı. Stat yetkilileri, yarınki maça kadar durmadan çalışma yapacaklarını söz etti. Bunun için yere gece ve gündüz aralıksız 24 saat özel güneş panelleri gece dahil kurutma ve bakım yapıldığı öğrenildi. İdare hafta başında Olimpiyat Stadyumu’nda maçın oynanması için TFF’ye talepte bulunmuş lakin bu istek reddedilmişti.

DÖNEM SONU YENİ YER
Galatasaray idaresi, dönem sonunda saha tabanına kökten el atacak. Yağışlı ve bilhassa karlı havalarda tabanın çamura dönmesi engellenecek. Teknik Yönetici Fatih Terim’in isteğiyle idarenin çalışmalara başladığı kaydedildi. Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun yeriyle ilgilenen firmayla görüşme yapıldığı, birkaç firma ile de temas kurulduğu öğrenildi. Türk Telekom Stadyumu’nda drenaj (suyun doğal yahut yapay yolla uzaklaştırılması) zahmeti yaşandığı kaydedildi.