Son dakika spor haberleri: Erman Toroğlu’ndan sert sözler! “Galatasaray’ı çıtır çıtır yediler”

A Spor yorumcusu ve Fotomaç Gazetesi muharriri Erman Toroğlu, son günlerde artan hakem kusurlarına değinen bir yazı kaleme aldı. Toroğlu, “Şampiyonluk yarışına Trabzon tam dahil olacaktı boynunu kopardılar geçen hafta. Galatasaray’ı da çıtır çıtır yediler. Merakla bekliyorum, sıra Beşiktaş’a mı gelecek.” sözlerini kullandı. İşte o yazı… | Son dakika spor haberleri

Yangın erken başladı. Buna köpük de sıksan söndüremezsin. Neden? Mesela geçtiğimiz yıl Başakşehir ve Trabzon yarıştılar. Çıtır çıtır yediler. Kimler yedi? Çok net VAR’dakiler. Amaç gösterdiler, atılacaklar atılmadı. Geçen dönem Üç Büyük kadro yoktu. Bu sene Üç Büyük var. Trabzon da tam geriden geldi derken onun boynunu kopardılar geçen hafta. Zira oynadığı kadro Fenerbahçe’ydi.

Mesela öbür bir grup olsaydı Gençlerbirliği, Denizlispor, Başakşehir olsaydı o son dakikadaki penaltıyı da sarıyı da verirlerdi. Bunları yapanlar kimdi? Biri VAR’daki Cüneyt Çakır, başkası alanda Yaşar Kemal Uğurlu. Üç Büyükler’in yarışı yayıncı kuruluş için de hoş bir şey. Üçünün de sonuna kadar gitmeleri lazım. Zira dekoderlerin satılması lazım. Federasyon buna ayak uydurur mu, günahları boynuna…

O denli şeyler oluyor ki yahut o denli şeyler yapıyorlar ki göstere göstere ve şunu söylemek istiyorlar bu yapılanları anlamamak öküzlüktür. Geçen hafta Trabzon’da bir maç oynandı. O uygun oynadı bu makûs oynadı orasında değilim lakin 89’da bir durum var spordan anlayan anlamayan herkes hemfikir oldu. Net penaltı ve sarı kart. Konum hakem Uğurlu’nun önünde oldu o vermedi.

VAR’da Cüneyt var o da çağırma lütfunda bulunmadı! 3 gün yayınlar yapıldı. Konuştuk, söyledik. Bir baktık ki Ankaragücü- Galatasaray maçının VAR’ı yeniden Cüneyt Çakır oldu. Daha da ileri gittiler hakem Yaşar Kemal Uğurlu da diğer VAR’a verildi. Yani şöyle diyor Serdar Tatlı: “Siz yazsanız da çizseniz de kıssa… Ben baskı altındayım bu baskıyı kaldıramıyorum ve bu hakemleri veriyorum. Beni buraya kim yahut kimler getirdiyse bu diyeti ödeyeceğim…” Ankaragücü-Galatasaray maçında konut sahibi âlâ futbol oynuyor ve kazanıyor.

Galatasaray da istenilen futbolu oynamıyor. Ben oyunda değilim maçtaki durumlarda da değilim. Bu iki hakeme kusurlarına karşın tekrar maç veriyorsan şunu söylüyorsun Türkiye’deki insanlara: “Bunlar Trabzon-Fener maçında çok gerçek kararlar verdi ve bunları ödüllendiriyorum.” Pekala, soruyorum artık ben Halil Umut Meler’e bir de Cüneyt Çakır’a bir de dördüncü hakem Direnç Tonusluoğlu’na, Fatih Terim ve Ümit Davala’yı niçin atamadınız? Atamazsınız beyefendiler atamazsınız. Zira ezik kaldınız.

Yaptığınız haltlardan ötürü Fatih ağzına ne geliyorsa saydı, yüreğiniz yetmedi. Siz şeytandan evvel doğan hakemlersiniz. Futbolumuzda da şeytanlar var. Arkadaşlar Serdar Tatlı’nın MHK Lideri olmasında Rıdvan Dilmen’in yüzde 100 hissesi var. Olabilir de futbol adamıdır lakin bu kadar çok karışmayacaksınız. Bana komitelerden haber gelir. Ben kimseye telefon açmam. Bu haberleri de değerlendiririm. Mesela ‘Bu 3 hakeme bir süre maç verilmeyecek’ dedim ve 1 hafta sonra Rıdvan, “Siz bunu nasıl yaparsınız, bu hakemler şöyledir böyledir” diye orta gazı verdi.

Rıdvan zati bundan 1 ay evvel Serdar Tatlı’ya sopayı gösterdi “Bak Serdar bu işler bu türlü olmuyor” dedi. Aslında o saatten sonra işler değişti. Aşikâr yerlerden destekle gelirseniz ileride bedelini ödeme mecburiyetinde kalırsınız. Yoksa aslında gidersiniz. Rıdvan hakemleri koruyunca Merkez Hakem Şurası, 180 derece dönmüş tıpkı Barış Manço’nun müziğindeki üzere ve bu hakemlere maç verdiler. Bak Serdar Tatlı, bak Metin Tokat, kimseyi yiyemezsiniz. Orta oyunu çok açık oynanıyor. Trabzon’u çıtır yaptılar.

Galatasaray da yakalandı onu da çıtır yaptılar. Sıra Beşiktaş’ta, onu merak ediyorum. Dikkat edin Ahmet Parıltı Çebi ikide bir beyanat veriyor. “Beşiktaş’ın hakkını yedirmem” diyor. Işık Çebi, bayram değil seyran değil, bu beyanatları niçin veriyorsun? Hiç merak etme seni de halledecekler. İnşallah yanılırım ve yanılmayı çok istiyorum. Daha yazılacak bir şeyler var. Şimdilik bekliyorum.

Onları da yeri gelince kullanacağım. Bizim alemde hiçbir şey saklı kalmaz. Lakin son olarak şunu da ek etmeden geçemeyeceğim. Bizim anlı ulu Üç Büyük kulübümüzün hiçbirinin başkasına bir şey demeye hakkı yok. Bunlar yıllarca her haltı yaptılar. Rakipleri de bunları biliyor. O yüzden bağırıyorlar. Biz bu alemde 40 bireyiz birbirimizi düzgün biliriz.