Galatasaray’da büyük sorun! Falcao ve Babel…

Yeni transfer Mostafa Mohamed attığı gollerle Galatasaray’ı Üstün Lig’de tepeye taşıdı. 6 maçta 6 gol kaydeden ve Radamel Falcao ile Ryan Babel’i gölgede bırakan Mohamed, tartışmasız Galatasaray’ın birinci forveti pozisyonuna yükseldi. Mısırlı futbolcu attığı gollerin yanı sıra sudan ucuz maliyetiyle de dikkat çekiyor. Yarım dönem için 400 bin dolar kazanan Mohamed, gelecek dönem ise 725 bin dolar alacak. Buna karşılık birer yıl daha mukaveleleri bulunan Falcao 5, Babel ise 2.5 milyon Euro garanti fiyat alacaklar.

YOLLAR AYRILACAK
Sarı-kırmızılı kulüp, gelecek dönem da kulübede oturma ihtimali yüksek görünen Falcao-Babel ikilisine kulübün içinde bulunduğu maddi durumun da tesiri ile 7.5 milyon Euro ödemek istemiyor. Bu nedenle, dönem sonunda yaşları artık 35’e dayanan iki oyuncuyla yolların ayrılması hedefleniyor. Bunun için şimdiden harekete geçilirken Falcao ve Babel’in menajerlerine oyuncularına ‘kulüp bulmaları’ talimatı verildi. İki yıldıza, ayrılmayı kabul etmeleri halinde bonservisleri bedelsiz verilecek.

İdare, Radamel Falcao ve Ryan Babel’i dönem sonunda göndermeyi planlarken, menajerlerine şimdiden ‘KULÜP BULMALARI’ talimatı verildiği öğrenildi.

Oynadığı maç sayısı daha az
İstanbul’da ikinci dönemi geçiren Falcao bu müddette gollerinden çok sakatlıklarıyla konuşuldu. Erzurumspor maçına kadar tam 57 gün ekipten farklı kalan deneyimli futbolcu, sarı-kırmızılı formayla kaçırdığı maç sayısı (43) oynadığı maç sayısına (32) fark attı.


CAZİP TEKLİF BEKLİYORLAR
Galatasaray’a toplamda 7.5 milyon euro maliyeti bulunan Falcao ve Babel’in gözü Arap ve Amerika gruplarında… İki yıldızın, gelecek cazip teklifleri kabul etmeye hazır oldukları belirtiliyor.

BONUSU KAPTI
Galatasaray’da golleri Mohamed atsa da Falcao cebine doldurmaya devam ediyor. Uzun sakatlığının akabinde Erzurumspor karşısında son 10 dakika talih bulan Kolombiyalı futbolcunun kontratındaki bonus unsuru devreye girdi. Bu sezonki 10. maçına çıkan Falcao, böylelikle ekstradan 500 bin Euro (4.4 milyon euro) daha kazandı. (Fotomaç)