Terim’i dolandırmak isteyenler yakalandı!

Geçen yıl aralık ayı ile bu yıl şubat ayları ortasında birçok iş insanı, kendilerini telefonla arayarak kentin valisi yahut belediye lideri halinde tanıtan şahısların tekerlekli sandalye, lösemili çocukların tedavisi ve entübe aygıtı bağışı mazeretiyle para istediği halinde polise ihbarda bulundu. İhbarlar üzerine harekete geçen Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği takımları, şüphelilerin, Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, Sakarya ve Kahramanmaraş’ta yaşayan 16 kişiyi arayarak birebir mazeretle para istediğini belirledi. Bu usulle dolandırılan 11 kişinin, banka hesabına toplam 41 bin 500 TL yatırdığını belirleyen takımlar, bu paraya bloke koyarak şüphelilere yönelik operasyon başlattı.

EŞ VAKİTLİ OPERASYONLA YAKALANDILAR

Adresleri belirlenen 5 kuşkulu, 27 Şubat günü İstanbul ve Tekirdağ’da gerçekleştirilen eş vakitli baskınlarla gözaltına alındı. Kocaeli Vilayet Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüphelilerden 3’ü, tabirlerinin alınmasının akabinde hür bırakıldı. Şüphelilerden Ş.U. ve K.Y. ise süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edildi.

FATİH TERİM’İ DE ARAMIŞLAR

Şüphelilerin dolandırmaya çalıştığı 16 kişinin ortasında Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in de olduğu öğrenildi. Terim’in şahsi cep telefonu numarasını arayan dolandırıcıların, kendilerini kamu kurumu yetkilisi olarak tanıtarak lösemili çocukların tedavisi için para istediği, lakin deneyimli teknik adamın durumu fark edip, çabucak polise bildirdiği ortaya çıktı.