Son dakika spor haberleri: Bafetimbi Gomis Galatasaray’dan ayrılığının sebebini açıkladı!

Galatasaray’a 2017 yazında transfer olan Bafetimbi Gomis, sarı-kırmızılılarda şampiyonluk sevinci yaşarken birebir vakitte gol hükümdarı da olmuştu. Fransız futbolcu 1 dönem oynadıktan sonra 6 milyon euro bonservis bedeliyle Al Hilal’in yolunu tuttu. 35 yaşındaki oyuncu, tercihini neden bu tarafta kullandığını yıllar sonra açıkladı. İşte ayrıntılar… | Son dakika Galatasaray haberleri (GS spor haberi)

Bir periyot Galatasaray’da da forma giyen ve oynadığı mühlet zarfı boyunca sarı kırmızılıların adeta sevgilisi olan Bafetimbi Gomis, ayrılık sürecini anlattı.

Fransız golcü, konuşmasında Al Hilal’e gitmesinin sebebinin maddi olduğunu tabir etti. Fotomaç’ın dış basından derlediği haber şu formda:

“Galatasaray ekonomik külfetlerle karşı karşıyaydı. Bir yabancı olmama karşın gol rekoru ve şampiyonlukla tamamlanan özel bir dönem geçirmiş, maksadıma ulaşmıştım.

Swensea’deki başarısız serüvenin akabinde Fransa dışında birinci kez bir muvaffakiyet elde etmiştim.

Al Hilal’den transfer teklifi geldiğinde 33 yaşındaydım. Belirli bir yaşta ekonomik sebepler çok daha kıymetli hale geliyor.

Her vakit, başarılı bir meslek için birkaç şeyin içinde olması gerektiğini söylemişimdir;

1 – Futbol, zira o önceliktir. 2 – Aile. Âlâ ahenk sağlamanız gerekir. 3 – Mali kar. Al Hilal, üçünü de bir ortada yaşamama müsaade verdi.

Avrupa’da sanılanın bilakis çok büyük bir kulüp. Fransa’daki PSG üzereyiz, yenilmeyen bir grubuz.

Asya Şampiyonlar Ligi’ni kazanmalarının üzerinden yirmi yıl geçmişti ve o kupayı kazanmak benim adıma heyecan vericiydi. Bugün baktığımda bu tercihin çok yanlışsız olduğunu görebiliyorum.”