Galatasaray’dan bayan basketbol kadrosuna transfer! Samantha Whitcomb…

Galatasaray Bayan Basketbol Kadrosu, şutör guard Samantha Allison Whitcomb’u takımına kattığını açıkladı.

Sarı-kırmızılı gruptan yapılan açıklama şu formda:

Galatasaray Bayan Basketbol Grubumuz, ABD ve Avustralya ikili vatandaşı şutör guard Samantha Allison Whitcomb’u takımına kattı.

Galatasaray Bayan Basketbol Kadromuz, ABD ve Avustralya ikili vatandaşı şutör guard Samantha Allison Whitcomb’u takımına kattı.

20 Temmuz 1988 tarihinde ABD California Eyaleti’nin Ventura kentinde doğan ve ABD vatandaşlığı da bulunan Whitcomb, WNBA’de Seattle Storm formasıyla iki şampiyonluk yaşadı.

WNBA’de bir maçın birinci yarısında en fazla üçlük isabeti kaydetme rekoruna iki kere erişti (6).

Avustralya State Basketball League’de iki şampiyonluğu bulunan 32 yaşındaki oyuncu, bu ligde 3 defa büyük final MVP’si seçildi. Avustralya’da 3 sefer en çok sayı atan oyuncu unvanını elde eden Sami Whitcomb, 4 kere da WSBL All-Star kadrosuna seçildi.

2010 yılında Chigaho Sky ile kamp kontratı yapan Whitcomb, dönem başında hür bırakıldı ve mesleğine Avrupa’da devam etti. Almanya’da ChemCats Chemnitz, Wolfenbuttel Wildcats, Avustralya’da Rockingham Flames, Perth Lynx ve Fransa’da Montpellier forması giydi.

1 Şubat 2017 tarihinde free agent olarak Seattle Storm ile mukavele imzalayan basketbolcu, burada iki şampiyonluk yaşadı. 26 Mayıs 2017 tarihinde New York Liberty ile oynanan maçta 22 sayı ile meslek rekorunu kırdı.

Samantha Whitcomb’a Galatasaray mesleğinde muvaffakiyetler diliyoruz.