Galatasaray’dan dev transfer harekatı! Julian Draxler…

Kadrosunugenç isimlerle yenileyen Galatasaray, taraftarı coşturacak bir yıldızı takımına katmak için harekete geçti. Belhanda’nın gelecek dönem Galatasaray ile mukavelesi sona eriyor. Fatih Terim, en yanlışsız 10 numarayı transfer edip, hem başı rahat etsin hem de gruba yeni bir hava katsın istiyor. İmparator, scout grubunun önüne getirdiği isimlerden Claudinho’yu çok beğendi. Fakat bu transferde rakipler güçlü. Bir de bonservis ezası var ki, UEFA ile devam eden muahede gereği 15-20 milyon euro ödenecek durum yok. Lakin Galatasaray hem Falcao hem de Belhanda’dan kurtulmayı planladığı için grup bütçesinde en azından 8-9 milyon euro’luk bir kolaylık yakalayacak.

KARŞISINDA KIYMETLİ RAKİPLERİ VAR

Buda bonservisi elinde olan bir 10 numara için kesenin ağzının açılması manasına gelecek. Kısa mühlet evvel Porto ile kontratı biten Otavio ismi Galatasaray’ın gündemine düşmüş ve sarıkırmızılı grubun Otavio’nun menajeriyle görüştüğü argüman edilmişti. Son olarak da PSG’nin 36 milyon euro’ya transfer ettiği lakin dönem sonunda bitecek mukavelesini yenilemediği Julian Draxler Galatasaray’a yazıldı. 27 yaşındaki Alman oyuncu için sarı-kırmızılıların İspanyol Sevilla başta olmak üzere pek çok güçlü rakibi var. Lakin Terim’in isteğiyle 10 numara için büyük bir bütçe ayrılması, transferi “imkansız” statüsünden çıkarıyor.

TÜRKİYE’DE OYNARIM

Galatasaray’ın flaş transferi olması beklenilen PSG’nin Alman yıldızı Julian Draxler, Türkiye’de oynamayı istediğini söylemişti. Ulusal maç öncesi Hürriyet’in sorularını yanıtlayan, “Türkiye’de oynamayı er ya da geç düşünebilirim. İstanbul’da bir kulüple anlaşırsam benim için hoş bir hayat deneyimi olur. O nedenle Türkiye’de oynamayı ihtimal dışı görmüyorum. Bir müddet İstanbul’da yaşamayı çok isterim” tabirini kullanmıştı. Başarılı futbolcu, birçok Türk arkadaşı olduğunu ve Türk kültürünü yakından tanıdığını tabir etmişti. (Fotomaç)