Son dakika spor haberleri: Üstün Lig’in yıldızı Galatasaray yolunda! Transfere sıcak bakıyor

Son dakika Galatasaray transfer haberleri: Gelecek dönem için savunma çizgisini güçlendirmek isteyen Galatasaray, aradığı ismi Muhteşem Lig’de buldu. Sarı-kırmızılılar, Fenerbahçe’nin de gündemine gelen deneyimli futbolcuyu takımına katmak için harekete geçerken, başarılı oyuncunun da Fatih Terim faktörü nedeniyle Galatasaray’a transfer olmaya sıcak baktığı öğrenildi. İşte o isim…

Orta saha ve atak çizgisine yerli destekler yapan Galatasaray’da sıra savunmaya geldi.

Marcao-Luyindama-Donk- Ozornwafor’dan oluşan stoper rotasyonuna yerli alternatif eklemek isteyen sarı-kırmızılılar, listenin birinci sırasına Göztepe’den Alpaslan Öztürk’ü koydu.

Dönem başında Fenerbahçe’ye transferi son anda gerçekleşmeyen başarılı oyuncu mukavelesini uzatmadı.

Sabah’ın haberine nazaran; dönem sonunda özgür kalacak 27 yaşındaki savunmacı, Fatih Terim faktöründen ötürü Galatasaray’a sıcak bakıyor.

Göztepe’nin Kadıköy’de Fenerbahçe’yi 1-0 yendiği maçta sahanın en düzgünlerinden olan 1.86 uzunluğundaki Alpaslan, kendisine gelen birçok teklifi geri çevirdi ve sarı-kırmızılıları beklemeye başladı.

KAAN AYHAN’A BÜTÇE YOK
Orta saha ve sağ bekte de vazife yapabilen deneyimli stoper futbol altyapısını Belçika’da aldı. Alpaslan üzere çok taraflı Kaan Ayhan’a 2.5 milyon Euro verecek bütçesi olmayan Galatasaray, mukavelesi sona erecek yerli savunmacı arıyor ve 1993 doğumlu Alpaslan’ı gündemde tutuyor.