Galatasaray’ın başarılı stoperi Marcao’dan flaş açıklamalar! “Fatih Terim’i sevmiyorlar zira…”

Galatasaray formasıyla her geçen gün performansını yükselten ve Sarı Kırmızılı grubun değişilmez isimleri ortasında yer alan Marcao, Brezilya ESPN kanalına konuştu. Teknik yöneticisi Fatih Terim’in çok kıymetli bir isim olduğunu belirten Brezilyalı stoper, ‘Fatih Terim’i tüm Galatasaraylılar seviyor lakin öbürleri pek hoşlanmıyor. Zira o bir winner, Türkiye’de ne varsa kazanmış. Bu rekabetten ötürü hoşlanmamalarını da olağan karşılıyorum.” dedi.

“FATİH TERİM BENİ DÜŞMEYE OYNAYAN BİR EKİPTEN GETİRDİ”

Terim’in kendisini Portekiz’de düşmeye oynayan bir ekipten aldığını ve talih verdiğini vurgulayan Marcao, Galatasaray’da, Premier Lig, La Liga üzere kulüplerde oynayan oyunculara daha sıcak bakılıyor. Bu yüzden transferime sıcak bakmayan isimler de olmuş lakin Fatih Terim beni Portekiz Ligi’nde düşmeye oynayan bir kadrodan alıp getiren ve talih veren isimdir.” sözlerini kullandı ve ekledi:

“OYUNCULARLA TEK TEK KONUŞUR”

”Pazar günü bir maçımız varsa, hafta başından Fatih Terim bize rakip kadronun oyun sistemini, buna rağmen bizim neler yapmamız gerektiğine dair taktiksel bilgileri bize anlatır. Oyuncularla tek tek konuşur.”

“GERÇEK ÖNDERİMİZ MUSLERA”

”Burada çok değerli oyuncularla oynuyorum. Türk futbolculardan Arda Turan üzere çok değerli bir karaktere sahibiz fakat gerçek başkanımız Fernando Muslera. Muslera ile vakit geçirmek, onunla birlikte oynamak büyük bir onur. Fantastik bir karakter ve büyük bir önder.”

“ARDA TURAN ÇOK FARKLI”

”Arda Turan, oyun bilgisi çok yüksek bir oyuncu. Biraz İspanyolca biliyor ve daima konuşuyoruz. Maç anında oyunu âlâ okuyor. Ne vakit atak yapacağız, ne vakit kapanacağız. Çok farklı bir düzey taktik bilgisi var.”

“DERBİ GECESİ UYUMAKTA ÇOK ZORLANDIM”

”Galatasaray-Fenerbahçe derbileri Brezilya’ya nazaran çok farklı. 1 hafta evvelden baskıyı hissediyorsun. Taraftarlar toplumsal medya ve basında ilgi çok büyük oluyor. Derbi gecesi uyumakta çok zorlandım fakat o denli bir rekabet ki, yılda 15 defa olsa hepsinde oynamak isterim.”

“EN GÜZELLERE KARŞI OYNAMAK BENİ ŞAD EDER”

”Mesut Özil’e karşı oynamaktan çok şad oldum. Büyük ekiplerde oynamış, Brezilya’da Dünya Kupası kaldırmış bir oyuncu. En güzellere karşı oynamak her vakit beni mutlu eder.”

“TUTKULUYSAN SENİ BAĞIRLARINA BASIYORLAR”

”Türkiye’de taraftarlar çok kalitesi olmasan da, alanda koşup uğraş ediyorsan, tutkuluysan seni bağırlarına basıyorlar.”

“MERHABA, NASILSIN, EVET, HAYIR”

”Türkçe olarak yalnızca ‘Merhaba, nasılsın, evet, hayır’ üzere sözleri biliyorum. Lakin Muslera çok âlâ Türkçe konuşuyor. İngilizce, İtalyanca biliyor. Değişik biri.”

“ÖDEMELER KONUSUNDA ISTIRAP YAŞAMIYORUM”

”Galatasaray’da ödemeler konusunda hiç meşakkat yaşamıyorum. Bazen 1-2 ay geciktiği oluyor fakat bunu olağan karşılıyorum.” (Fanatik)