Galatasaray Luyindama ve Marcao ile mukavele uzatmak için teşebbüslere başladı!

Harika Lig’de liderlik koltuğunda oturan Galatasaray, gelecek dönem transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Önceliği iç transfere veren sarı kırmızılı takım, Marcao ve Luyindama’nın menajerleriyle yeni kontrat için masaya oturdu.

Yaz transfer periyodunda istenilen futbolcuları takımına katmakta zorlanan ve orta alanda alternatifsiz kalan Galatasaray, orta alanda dönemi Taylan Antalyalı ile geçirdi. Devre ortası transfer periyodunda adeta gösteri yapan Galatasaray, Mostafa Mohamed, Gedson Fernandes, DeAndre Yedlin, Halil Dervişoğlu ve Onyekuru ile takımını güçlendirdi.

Sarı kırmızılı grup, gelecek dönem transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Galatasaray önceliği dönem sonu kontratı bitecek olan futbolculara verdi.

Marcao ve Luyindama’nın menajeriyle de masaya oturdu. Avrupa’dan değerli talipleri olan iki futbolcu konusunda pazarlıkta elinin zayıflamasını istemeyen idare kısa mühlet içinde kontratları uzatmak istiyor.

Stoperde epey başarılı işler çıkartan Marcao ve Luyindama’nın yeni kontratlarında maaşlarına dolgun bir artırım gelecek. Alınan bilgilere nazaran 850 bin Euro garanti fiyat alan Marcao’ya 1.5 milyon Euro teklif edilecek. 1 milyon 50 bin Euro maaşı olan Luyindama’nın da 1.5 milyon Euro’dan yeni kontrat imzalaması hedefleniyor.

Fatih Terim’in savunmadaki çok kıymetli kozu olan iki futbolcuya da 2025’e kadar mukavele uzatma teklifi yapılacağı belirlendi. (Takvim)

Sarı kırmızılı taraftarlar, toplumsal medyada futbolcuların takipçilerini arttırmak hedefli bir çalışma gerçekleştirdi. Marcao’nun hesabı bir anda 100 bin takipçinin üzerine çıktı.

Brezilyalı futbolcu 100 bin takipçiye ulaşmanın memnunluğunu gizleyemedi.

200 bin takipçi için gaye koyan Marcao yeni bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımın altına gelen yorum Marcao’nun dikkatinden kaçmadı. Bir Galatasaray taraftarı 250 bin takipçiye 5 yıl kontrat teklifinde bulundu. Marcao bu talebe niyetli bir emoji ile karşılık verdi.