Galatasaray’da Fatih Terim’den Luyindama’ya sihirli dokunuş!

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim’in, performansı düşük oyuncularını tekrar kazanmadaki muvaffakiyetinin son örneği Luyindama oldu. Dönemin birinci yarısında inişli-çıkışlı bir performans gösteren 27 yaşındaki stoper, formasını uzun mühlet Ryan Donk’a kaptırmıştı.Kasımpaşa ve Alanyaspor maçlarında 11’e geri dönen Luyindama’yı, Terim’in nasıl tekrar kazandığının perde ardı aralandı. İşte ayrıntılar…

FORM TUTMASI İÇİN VAKİT VERİLDİ

Geçen dönem çapraz bağları kopan Kongolu stoper, 10 ay alanlardan uzak kaldı. 1.91 uzunluğundaki Luyindama’nın dönüşü için tez edilmedi ve Donk’un ardında yedek bekleyen deneyimli savunmacı, bu süreçte bir hazırlık maçı ve bir kampa geç katıldı. Disiplini elden bırakmayan Fatih Terim de oyuncusunu tatlı-sert uyarsa da Luyindama’dan vazgeçmedi.

TEKMEYE BAŞ ATTI

İkinci yarı planlamasında yıldız futbolcuyu as kadroda düşünen Terim, hakikat vakti bekledi ve fizikî çaba gerektiren Kasımpaşa maçında formayı verdi. Hocasını mahcup etmeyen Luyindama kalıcı olarak birinci 11’e girdi ve Alanya’da Muslera ile birlikte sahanın en yeterlisi olurken, tekmeye baş atacak kadar hırslıydı.

TOP GÖSTERMEDİ

Son iki maçta birinci 11’de forma talihi bulan Luyindama, Alanyaspor karşısında 10, Kasımpaşa maçında ise 6 kritik atak uzaklaştıma yaptı. Luyindama girdiği 15 ikili uğraşın de 10’unu kazandı. (Sabah)