Devlerin radarındaydı! Galatasaray’da Taylan Antalyalı sessizliğini bozdu

Galatasaray’da gösterdiği performansla orta sahanın vazgeçilmez ismi olan Taylan Antalyalı’yı, Milan, Atalanta, Sassuolo ve Monza’nın takip ettiği söz edilmişti. 26 yaşındaki oyuncu sessizliğini bozdu. İşte ayrıntılar… | Son dakika Galatasaray haberleri (GS spor haberi)

Galatasaray’ın bu dönem en başarılı futbolcuları ortasında başı çeken Taylan Antalyalı çalışmasının karşılığını aldı. Son iki maçta yedek kalmasına rağmen orta alanda sergilediği tesirli futbolu ile Avrupa gruplarının da ilgisini çekti.

Bilhassa de İtalyan gruplarının… Milan, Atalanta, Sassuolo ve Monza’nın scout gruplarının, 26 yaşındaki futbolcuya takibe aldığı belirtilirken kalan haftalarda performansında bir değişiklik olmazsa bu grupların dönem sonunda Galatasaray’ın kapısını çalmaya hazırlandığı kaydedildi.

BİR SONRAKİ DURAĞI AVRUPA
Terim, hem dinlendirmek hem de kasığındaki ağrı nedeniyle Taylan’ı kulübeye çekerken yıldız, yine formasına kavuşmayı dört gözle bekliyor.

Ekibin muvaffakiyetinden öteki bir şey düşünmediğini belirten Taylan, “Çok çalışıp tekrar formayı kapacağım” derken, İtalyan kulüplerinin ilgisi içinse, “İstenmek hoş bir şey.

Olağan ki Avrupa’da oynama hayalim var. Fakat şu an yalnızca Galatasaray’ın başarısına ve şampiyonluğuna odaklanmış durumdayım” dedi.

Taylan Antalyalı bu dönem 28 maçta forma giyerken bunların 27’sinde birinci 11’de forma giydi.

Orta alanda her yere yetişen ve rakiplerine adım attırmaya futbolcu ayrıyeten 1 gol, 2 asistlik de skor katkısı yaptı.

ADIM ADIM İLERLİYOR
Lıgde tepe uğraşı devam ederken şampiyonluk oranları güncellendi. Alanya’yı deplasmanda yenerek liderliğini koruyan Galatasaray’ın oranı 2.90’dan 2.50’ye çekildi.

Göztepe yenilgisiyle Galatasaray’ın 3 puan gerisinde kalan Fenerbahçe’nin oranı ise 2.20’den 2.50’ye yükseltildi. (Fotomaç)