Fatih Terim Alanyaspor – Galatasaray maçı sonrası konuştu! “Tuzağı bertaraf ettik”

Spor Toto Muhteşem Lig’in 26. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor’u 1-0 mağlup ederek liderliğini sürdüren Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, müsabakanın akabinde yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı. Terim’in açıklamalarından öne çıkanlar şu formda:

“İLK YARI NE DÜŞÜNDÜYSEK TUTTU”

“İlk yarı ne düşündüysek tuttu, kalemizde de fazla konum vermedik. 1-2 tehlike buldu fakat 2. yarı daha çok bıraktık onlara. İstem dışı oldu, çok tutamadık topu. Diğer bir oyun formu bizi sonuna kadar götürdü. Hem golü, hem de durumları bulduk. Oyunun birinci yarıda kopması gerekirdi, koparamadık. Hakemlerle bir arada, beraberce koparamadık oyunu.”

“KENDİ KARAKTERİMİZİN DIŞINDA BİR OYUN OYNAMAK İSTEDİK”

“Kendi karakterimizin dışında bir oyun oynamak istedik. 2. yarıda da kimi şeylere mecbur kaldık ancak birinci yarıda ikinci bölgeyi daraltıp, orada açık vermek istemedik. Kendimize nazaran bir stratejimiz vardı.”

“BİR TUZAĞI DAHA BERTARAF ETMENİN MEMNUNLUĞU İÇERİSİNDEYİM”

“Bir tuzağı daha bertaraf etmenin memnunluğu içerisindeyim. Gol yiyebilirdik. Çok konuma girip kaybettiğimiz puanların dengelendiğini düşünüyorum bazen bu türlü olduğunda. Çok kritik bir yerde, çok kritik bir 3 puan aldık. 3 puan aldığımız için memnunum. Oyunu daha çok oynadılar, biz az oynadık, o konum oldu, bu konum oldu… Mutlak baş rollerde olanlar belirli.”