Son dakika haberi: Galatasaray’da Muslera’dan büyük fedakarlık! “Devam etme” ikazlarına karşın…

Galatasaray’da uzun vadeli sakatlığının akabinde alanlara dönen ve kaleyi devralmasıyla birlikte yaptığı kritik kurtarışlarla kadrosunun doruğa çıkmasında büyük hisse sahibi olan Fernando Muslera, sarı-kırmızılı kulüp için yeniden bir fedakarlığa imza attı. İşte ayrıntılar… | Son dakika Galatasaray haberleri (Gs spor haberi)

Yalnızca yetenekleri ve sportmen kişiliğiyle değil, karakteriyle de Türk futbolunun örnek isimlerinden biri haline gelen Fernando Muslera, Galatasaray için fedakarlık yapmaya devam ediyor.

İki yerinden kırılan kaval kemiği için ameliyat masasına yatan ve aylarca formasından uzak kalan Uruguaylı eldiven, geri döner dönmez kadrosunun galibiyet serisine büyük katkıda bulunurken, sıhhatine tam olarak kavuşamamış olmanın düşüncelerini yaşıyor.

Bilhassa soğuk havalarda operasyon geçirdiği kemiğinde çok önemli ağrılar olduğu öğrenilen Muslera’nın, son Kasımpaşa imtihanında da dayanılmaz acılar çektiği ortaya çıktı.

“TAKIMIMI YALNIZ BIRAKAMAM”

Fanatik’in haberine nazaran sıhhat grubunun, “Devam etme” ihtarlarına karşın, “Takımımı yalnız bırakamam” diyerek ayakta kalmayı sürdürdüğü ortaya çıkan Nando’nun bu tutumu, teknik heyetten büyük takdir topladı.

Muslera’nın acılarını hafifletmek ve kemiklerini güçlendirmek için hem maçlardan hem de idmanlardan sonra kendisine özel bir çalışma programı uygulanıyor.

Ekipten başka kaldığı müddet boyunca refleks geliştirici son teknoloji uygulamalarla eski formuna çabuk kavuşması sağlanan 34 yaşındaki Muslera’nın, fizikî açıdan daha uzun yıllar kalecilik yapmasında bir mahzur bulunmadığı belirtiliyor.