Şehit Fethi Sekin’in oğlunun gönlünde Galatasaray yatıyor

Geçen dönem Spor Toto Gelişim Seçkin 14 Yaş Altı Ligi’nde Altay formasıyla 20 maça çıkan ekip kaptanı Burak Tolunay Sekin, bu karşılaşmalarda 7 gol kaydetti. Fakat dönem, yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle tamamlanamadı.

Salgın nedeniyle alt yaş liglerinin oynanmadığı bu dönem ise Burak Tolunay Sekin, çalışmalarını kadro arkadaşlarıyla sürdürüyor.

Burak Tolunay Sekin, geçen sene güzel bir dönem geçirdiklerini, ekip olarak Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandıklarını fakat ligin yarıda kaldığını hatırlattı.

Ekiple çalışmalara devam ettiklerini belirten Burak Tolunay Sekin, okul hayatının da sürdüğünü lisana getirdi.

Şimdi yolun başında olduğunu bildiğini, çalışmalarını artırarak sürdüreceğini aktaran Burak Tolunay Sekin, “İlk maksadım genç yaşta Altay’da profesyonel olmak. Ondan sonra da Galatasaray’a transfer olmak istiyorum.” diye konuştu.

Babası Fethi Sekin’in şehadetinden evvel kendisini her vakit desteklediğini anlatan Burak Tolunay Sekin, “Babam benimle gurur duyardı diye düşünüyorum. O beni Galatasaray’da görmek isterdi.” tabirlerini kullandı.

SERHAT ALPAY: İNŞALLAH DAHA ÂLÂ YERLERE GELECEK

Burak Tolunay Sekin’in antrenörü Serhat Alpay, salgın nedeniyle çalışmalara yeni başlayabildiklerini kaydetti.

Geçen dönem 14 yaş altı liginde başarılı sonuçlar aldıklarını hatırlatan Alpay, şöyle konuştu:

“Çok uygun bir takımımız var. Kaptanımız Burak Tolunay da bu takımın en güzellerinden. Saha içinde ve saha dışında kaptan üzere davranıyor. Çok yeterli yardımcım. Futbolu o kadar seviyor ki onu sözlerle anlatamam. Her akşam idman saatini, idmanı nerede yapacağımızı sorar. Bu hususta kendisine teşekkür ediyorum. Kadro arkadaşları da kendisini çok seviyor. İnşallah güzel bir futbolcu olur, hem Altay’da hem Ulusal Ekip’te göğsümüz kabara kabara izleriz.”

Alpay, Burak Tolunay’ın çok duygusal biri olduğunu belirterek, “Maç içinde bir gol kaçırdığı vakit dünyası kararır ancak gol attığı vakit en memnunu odur. Kaleye sırtı dönük çok yeterli oynar. Gol vuruşları güzeldir. Oyun bilgisi çok yeterlidir. İnşallah daha düzgün yerlere gelecek.” tabirlerini kullandı.

Burak Tolunay’ın grup arkadaşlarından Enes Öğrüce de salgın sürecinde idmanlara tekrar başladıkları için çok memnun olduklarını belirterek, “Burak, çok düzgün bir grup kaptanı. Her şeyimizle ilgileniyor. Biz de onu çok seviyoruz.” diye konuştu.