Galatasaray’ın Kasımpaşa’da parlayan yıldızı Kerem Aktürkoğlu lakabı kaptı! ‘Ribery’

Galatasaray’ın her maçında farklı isimler parlamaya devam ediyor. Dün Kasımpaşa karşısında da bu dönem takıma katılan Kerem Aktürkoğlu sahnedeydi. Teknik yönetici Fatih Terim, takımda değerli değişiklikler yaparken 22 yaşındaki futbolcuyu da sağ kanada yerleşti. Deneyimli çalıştırıcı bu tercihi, kimi taraftarları şaşırtsa da Kerem tesirli futbolu ile hocasının yüzünü kara çıkartmadı. Aslında bir müddettir de ayağının sıcak olduğunu gözler önüne seriyordu. Birinci 11’de yer aldığı birinci maçta da klasını ortaya koymayı ihmal etmedi.

BU DÖNEM İKİNCİ GOLÜNÜ ATTI!

Sağ kanatta vazife yapan Kerem Aktürkoğlu, bilhassa birinci yarıda Kasımpaşa ceza alanına kabus üzere çöktü. Kıvrak hareketleri, seri çalımları, yerinde ortalarıyla parladı. 5. dakikada Ertuğrul’u yokladığı maçta 9. dakikada da golü buldu. Galatasaray’ın kazandığı korner atışında Mohamed’in baş vuruşu Ertuğrul’dan döndü. Kovalayan Kerem devreye girdi ve kadrosunu öne geçirdi. Bu sezonki ikinci golünü attı ve tesirli futbolu ile de taraftarlardan “Kerem Ribery” lakabını kaptı.

“ÖNEMLİ BİR OYUNCU OLACAK”

Fatih Terim, Kerem’in üzerine koyarak ilerlediğini söyledi. Başarılı hoca, “Kerem’e daha fazla talih vermek istiyoruz. Oyuncunun nereden geldiğine bakmıyoruz. Benim oyun anlayışıma uyan yetenekli gençler her vakit oynuyor aslında. Bir kısmı Liverpool’da bir kısmı diğer yerlerde. Kerem çok daha değerli bir oyuncu olacak” dedi.

“KENDİMİ GELİŞTİRİYORUM”

Birinci golü atan G.Saray’ın genç yıldızı Kerem Aktürkoğlu, “Şampiyonluk olacaksa dönem sonunda, bu tip galibiyetler çok kıymetli. Taraftarlara armağan olsun. Fatih Hoca beni istediğinde birinci vakitler, burada daha büyük gelişim sağlayabileceğimi düşünüyordum. Daima kendimi geliştirmeye çalışıyorum” dedi. (Fotomaç)