Fatih Terim Galatasaray – Kasımpaşa maçı sonrası konuştu! “Allah’a şükür liderliği geri aldık”

Muhteşem Lig’in 25. haftasında Galatasaray ile Kasımpaşa, Türk Telekom Stadı’nda kozlarını paylaştı. Rakibini son dakikalarda bulduğu golle 2-1 mağlup ederek üst üste 6. galibiyetini alan sarı-kırmızılılarda teknik yönetici Fatih Terim, maçın akabinde yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı. Terim’in açıklamalarından öne çıkanlar şu halde:

“İKİ TARAFI DA TEBRİK ETMEK LAZIM”

“İki tarafı da tebrik etmek lazım. Futbol güllük güneşlik bir oyun değil lakin kar oyunu da değil. Yerin denetim ettiği bir oyun. Bu çok kolay bir şey değil. Bütün çalışmalar ve alışkanlıklarınız bir tarafa bırakılıyor.”

“OYUNCULARIMIZA HELAL OLSUN”

“İlk yarıda vakit zaman bana nazaran çok âlâ bir futbol denilecek bir oyun vardı. Olağan bir yermiş üzere oynadık. Oyuncularımıza helal olsun. Birinci yarıyı 1-0 da önde bitirdik. Fakat 2’yi yapmadığınız sürece düşüncedesiniz.”

“HAKKIMIZ OLAN BİR GALİBİYETTİ”

“Başka bir futbol anlayışının ortaya koyulduğu bir maç oldu. Hiç alakasız da bir gol yedik. Müdahale edebildiğimiz üzere müdahale ettik. Hakkımız olan bir galibiyetti. Kasımpaşa da her an her şeyi yapacak bir kadro. Kazandığımız için oyuncularımı kutluyorum.”

“ALLAH’A ŞÜKÜR LİDERLİĞİ GERİ ALDIK”

“Dışarıdan da güç koşullarla geliyoruz. Cezalarla, sakatlarla geliyoruz. Bu havaya ve bu inanılmaz sıkıntı kaidelere karşın kazandık. Allah’a şükür liderliği geri aldık.

“KEREM’E DAHA ÇOK TALİH VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

“Kerem’e daha çok talih vermeyi düşünüyorum açıkçası. Erzincanlılar’a buradan teşekkür ediyorum. Bilhassa transfer bize yardımcı oldukları için. Yetenekli gençler her vakit ekibimizde oynuyor esasen. Bir kısmı Liverpool’da bir kısmı öbür yerde.”

“MOHAMED HAKİKATEN DÜZGÜN OYNUYOR”

“Kerem çok daha değerli bir oyuncu olacak. Bazen bekleyecek sonra girecek. Öteki gençler de dışarıdaki yeterli performans sergileyerek bize dönecekler. Mohamed sahiden uygun oynuyor. Gol atmasına da son derece seviniyorum. 2-3 haftada 4-5 maç oynadı.”