Radamel Falcao’ya flaş öneri!

Muhteşem Lig’de zirvde yer alan Galatasaray’da Radamel Falcao’nun durumu merak konusu olmaya devam ediyor. Sarı-kırmızılılara geldiği günden bu yana beklenen katkıyı veremeye Falcao için flaş bir transfer önerisi geldi. İşte ayrıntılar… | Son dakika Galatasaray haberleri

Kolombiya futbolunun tarihi golcülerinden Asprilla, Galatasaray’da geleceği tartışılan Radamel Falcao için konuştu ve River Plate’in deneyimli oyuncuya uygun olmadığını kaydederek, en uygun adresi duyurdu.

Asprilla, “Falcao nerede oynayabilir? Şu anda River Plate’te oynayamaz, çok farklı bir tempo. Bence onun için en düzgünü Galatasaray’dan ayrılarak MLS’e gitmek.” dedi.

Falcao’nun ABD’de sakin bir oyun oynaması gerektiğini söyleyen eski golcü, “Her şeyini verdi, kazanması gereken her şeyi kazandı. Artık sakinliğe ve huzura gereksinimi var.” dedi.

Kolombiyalı eski oyuncu Fabian Vargas ise, “River Plate’e dönmesi, onun için en âlâ seçeneklerden biri olarak gözüküyor.” tabirlerini kullandı.

Galatasaray 2. Lideri Albayrak, Falcao için, “Falcao bizim için ve dünya futbolu için çok büyük bir marka. Galatasaray’a gelemez dediler, geldi. Transferi için bize gelen bir şey yok, şayet gelirse evvel hocamızla konuşuruz, sonra idareyle değerlendiririz” demişti.

Galatasaray’da 31 maça çıkan Falcao’nun, sakatlık sorunları nedeniyle kaçırdığı maç sayısı da 39’a ulaştı. Kolombiyalı yıldız, 31 maçta 16 sefer ağları sarstı.