Fatih Terim o ismi istedi! Muslera’dan sonra kale onun

Galatasaray’da devre ortası desteklerinin akabinde Fatih Terim’in geleceğe yatırım olarak da düşündüğü bölgelerin başında kaleci transferi geliyor. Sarı-kırmızılılar Muslera’nın akabinde kaleyi teslim edeceği ismi belirledi. İşte son ayrıntılar… | Gs spor haberi

Dönem sonunda şampiyonluk ipini göğüslemek isteyen Galatasaray bir yandan da transfer çalışmalarına devam ediyor.

Kaliteli yaşlı oyuncuların yerine potansiyelli genç oyunculara yönelen Galatasaray kaleci transferi için düğmeye bastı.

Geçtiğimiz dönem Muslera’nın Çaykur Rizespor maçında ayağının kırılmasının akabinde sarı-kırmızılılarda kaleyi evvel Okan Kocuk korumuş daha sonra dönem sonu Fatih Öztürk takıma dahil edilmişti.

Her iki kalecinin de performansı teknik heyeti şad etmemiş ve Muslera’nın dönüşü iple çekilmişti.

Muslera’nın tekrar forma giymeye başlamasının akabinde teknik yönetici Fatih Terim, birebir sıkıntıyla tekrar karşılaşmamak için sürpriz bir ismi gündemine aldı.

Terim, Muslera’nın veliahtı olarak Göztepe’de forma giyen 22 yaşındaki İrfan Can Eğribayat’ın kadroya dahil edilmesini istedi.

İRFAN CAN ATAĞI

Üstün Lig’de 4. dönemini geçiren İzmir’in esaslı takımı Göztepe’nin yıldız file bekçisi İrfan Can Eğribayat Galatasaray’ın takibine takıldı.

Grubuna gelecek vadeden genç yıldızları kazandırmayı hedefleyen Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, İzmir takımının genç eldiveni İrfan Can’ı da listesine ekledi.

Göztepe’ye dönem başında TFF 1. Lig takımı Adanaspor’dan ikinci kaleci olarak transfer edilen fakat performansıyla as kaleci olarak düşünülen Macar eldiven Balazs Megyeri’yi yedek bırakan İrfan Can ile ilgili Terim’e çok olumlu raporlar iletildiği öğrenildi.

Bir müddettir grubuna İrfan Can’ı izleten Terim’in idareye gelecek yaz transfer periyodunda 22 yaşındaki başarılı eldivenin alınması için rapor vereceği öğrenildi. (Yeni Asır)