Son dakika: Galatasaray’dan Arda Turan açıklaması!

Galatasaray, PFDK’nın 2 maç ceza verdiği Arda Turan ile ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

Galatasaray Futbol A Grubu Kaptanı Arda Turan’a, kendi iradesi dışında telefonla çekilen ve kaynağı belli olmadan toplumsal medyaya servis edilen imajlar münasebet gösterilerek verilen iki maçlık kabul edilemez ceza Türk futbol tarihinde bir birincidir.

Kamuya kapalı özel alanda gerçekleşen; hakem, temsilci ve üst klasman temsilci raporlarında yer almayan, muhatabı aşikâr olmayan hareket ve söyleme verilen ceza, genel hukuk kuralları, ceza hukuku ve tıpkı vakitte disiplin hukukuna alışılmamış olup, hukuksal destekten mahrumdur.

Bu karar, içinde bulunduğumuz salgın hastalık periyodunda toplumumuzun kahramanları olan sağlıkçılarımızın ismi kullanılarak legal olmayan yollarla stadyuma sokulan binlerce kişinin Galatasaray topluluğuna ettiği küfürlerle bir tutulması senaryosunun kesimidir.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, hukuka muhalif bu taraflı kararları alanlarla sonuna kadar gayret edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü