Galatasaray’da Fatih Terim cürüm duyurusunda bulundu! Fenerbahçe…

Muhteşem Lig’in 24. haftasında oynanan ve Galatasaray’ın deplasmanda Fenerbahçe’yi 1-0 yendiği derbide corona virüsü aşılarını olan 150 sıhhat çalışanı stada alınmıştı. Fatih Terim, derbi sırasında birtakım taraftarların kendilerine yönelik hakaret ve küfür edildiğini açıklamıştı. Seyircisiz oynanmasına karşın stadyum localarının dolu olması ve tribünlerde fazla sayıda kişinin yer alması tartışma yaratmıştı. Terim, avukatı Dr. Rezan Epözdemir aracılığıyla bu bireyleri savcılığa şikâyet etti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan şikayete ilişkin dilekçede, yapılan küfürlerle Fatih Terim, teknik heyet ve futbolcuların gurur ve haysiyetlerinin rencide edildiği, prestij ve saygınlıklarının ve kişilik haklarının ihlal edildiğine ver verildi.

KİMLİKLERİ TESPİT EDİLSİN

Kabahat duyurusunda stada liste harici alınan şahısların kamera imajlarının incelenerek kimliklerinin tespit edilmesi ve bu bireylerin sporda şiddetin önlenmesi kanunu çerçevesinde yargılanmaları talep edildi. Savcılık müracaat üzerine soruşturma başlattı.

“MAÇIN NEYİNİ KONUŞACAĞIZ!”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, maç öncesi yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada duruma reaksiyon göstermişti. “Maçla ilgili konuşmadan öbür şeylerle ilgili konuşalım. Seyircisiz oynadığımızı biliyoruz lakin bayağı seyirci var. Grubumuza çıkarken küfürler.. Galatasaraylı futbolculara, hocalara küfür.. Kimsenin hakkı yok” diyen Terim, “Maçı seyircisiz biliyorduk; fakat maalesef seyirci var. Localar dolu. Çalışanlarımıza, yardımcılarımıza küfürler. Hepsini tespit ediyoruz. Birileri yardımcı oluyor Federasyon’dan. Evvel onu bir halledelim.

Zira seyircisiz bir ortam varken almıştık. Seyirci yokken bu kadar Galatasaray hocasına oyunculara küfürler. 6222 diye bir şey var ki Galatasaray dün bakanlığa valiliğe resmi olarak müracaat etmiştir. Buna karşın bu kadar küfür… Röportaja gelen bir mühlet hakaret dinliyor. Maçın neyini konuşacağız!” sözlerini kullanmıştı. (Sabah)